Kaip padėti vaikui pirmaisiais mokslo metais?

Kaip padėti vaikui pirmaisiais mokslo metais?

Pirmieji metai mokykloje nelengvi nei tėvams, nei vaikams. Mokykla – nauja vieta, naujos, naujos patirtys, nauji draugai, o svarbiausia – iš niekur užgriuvę mokslai ir informacijos gausa. Namuose esantis stalas, anksčiau buvęs skirtas piešimui ir dėlionėms, dabar apkrautas knygomis, pratybų sąsiuviniais ir užrašais, kuriuos sunku suprasti. Lentyna prikimšta naujų knygų, o galvoje netelpa informacija, tačiau ar žinojote, kad tvarkinga lentyna gali padėti vaikui išspręsti ir sunkiausius uždavinius?

 

Baimių lavina

 

Pirmoji klasė užpuola lyg iš niekur. Kažkur pradingsta vasara, žaidimai, šiltos dienos ir krenta lietui tenka sunkiomis kojomis ir dar sunkesne kuprine ant pečių vilktis į mokyklą. Ašaros akyse, spaudžiama mamos ranka ir sunkūs atsisveikinimai. Baimės vaikams dažniausiai kyla dėl to, kad nežino ko laukti. Klasėse ir namuose gulintys spalvoti segtuvai, šūsnys namų darbų ir skatinamas galvoti galvoti galvoti – na tai tikrai gana sunk užduotis septynmečiui. O kaip su ta baimių lavina susidoroti, tenka galvoti tėvams. Juk reikia kažkaip paskatinti tą vaiką eiti į mokyklą ir parodyti, kad ten gali būti smagu, naudinga ir įdomu. Geriausias būdas tai padaryti – apsižvalgyti vaiko aplinkoje.

 

Sutvarkykite lentynas

 

Sumaištį galvoje sukelia ne tik milžiniški informacijos kiekiai, kuriuos staiga kasdien bando sukišti į mažas vaikų galveles, bet ir aplink plytinti informacijos. Žinot tą gerą jausmą, kai susitvarkote ir atrodo, kad galvoje pašviesėja ir viskas susideda į savo vietas? Šis metodas gali suveikti ir vaikams. Tiesiog sutvarkykite jų mokymosi vietą. Tai padaryti Jums padės specialus vienas ar kitas segtuvas, papildomos lentynėlės, pieštukinės ir spalvoti lipdukai. Kaip viską daryti?

 

• Surūšiuokite knygas pagal dalykus. Neleiskite joms gulėti vienoje šūsnyje, nes tai gali sukelti dar daugiau baimių. Šūsnis neišskirstytų knygų ir sąsiuvinių mažam vaikui dažnai asocijuojasi su daug neapdarytų dalykų ir namų darbų. Viską išrūšiavus, gyvenimas net mažam vaikui gali atrodyti paprastesnis.

 

• Sąsiuvinius ir pratybas dėkite į atlenkiamus segtuvus. Šių rūšiuoti nebūtina, tačiau geriausia, kad vaikui būtų lengva atskirti, rinktis du atskirus segtuvus. Tegul vienos spalvos segtuvas būna sąsiuviniams, o kitos – pratyboms.

 

• Pasinaudokite spalvotų lipnių lapelių pagalba. Suklijuokite juos ant skirtingų lentynų apačios ir užrašykite ant jų dalykų pavadinimus. Pavyzdžiui, pasaulio pažinimas, lietuvių kalba, matematika, anglų kalba, muzika. Taip vaikas galės lengviau atskirti kur ir ką dėti ir visi vadovėliai visada turės savo vietą.

 

Kuo tvarkingiau viską laikysite, tuo vaikui bus paprasčiau su viskuo susigyventi ir priprasti. Pasirūpinkite mažųjų pirmokų gerove, tegul pirmieji metai mokykloje bus lengvi ir įdomūs.