Kaip nusipirkti kavos?

Kaip nusipirkti kavos?

Niekada nebuvau gabus kalbose, todėl nusprendžiau, kad vienintelė išeitis man – anglų kalbos kursai Vilniuje. Buvau šiek tiek įsitikinęs, kad mokytis kalbos gali tik vaikai ir paaugliai, o suaugus tą padaryti bus išties dvigubai sunkiau., tačiau pakeičiau savo nuomonę.

 

O kam reikia tos Anglų kalbos?

 

Manau sutiksite, kad keliauti šiais laikais ne tik smagu, bet ir būtina. Sako, kad jei nekeliauji, tai skaitai tik gyvenimo knygos viršelį. Yra nemažai šalių kuriose dominuoja ispanų, portugalų, prancūzų ar rusų kalbos, tačiau aš pradėjau nuo anglų, tuo labiau, kad jau turėjau pagrindus šiai kalbai. Maniau, kad moku daugiau mažiau gerai ir susikalbėti tikrai galėsiu, tačiau vieną kartą Italijoje, nesugebėjau nusipirkti bandelės su riešutais, o Anglijoje net buvau pasiklydęs, nes nežinojau kaip paklausti kelio. Tada buvo labai didelė gėda, tačiau supratau, kad svarbiausia nebijoti, daug praktikuotis ir mokytis, kaip kalbėti teisingai.

 

Bendraminčiai

 

Anglų kalbos kursai Vilniuje tapo vienu iš mano geriausių sprendimų ne tik todėl, kad išmokau laisvai kalbėti, bet ir susiradau draugų visam gyvenimui. Pasirodo, kad daugelis yra lygiai tokie patys kaip aš. Kalbėti „moka”, bet atėjus metui nusipirkti kavos puodelį Paryžiuje, staiga nebeprisimeni kaip angliškai kava ir puodelis, o tada susimąstai, kad gal užtektų ir vandens, deja, nežinai, kaip teisingai tarti „vooota” –  pasidaro gėda ir nebenori nieko. Knygos padeda plėsti žodyną, praktika nebijoti, bet iki kursų tiesiog neatkreipdavau pakankamai dėmesio į kitas savo klaidas.

 

Vieną kartą Londone…

 

Ironiška, tačiau po kelių mėnesių, praleistų kursuose, pradėjome organizuoti bendrą ekskursiją į Londoną, tam, kad parodytume ko išmokome ir, žinoma, gerai praleisti laiką. Pirmą pasitaikiusią progą pabandėme sužavėti vieni kitus savo sugebėjimais pagaliau nusipirkti kavos. Ir net su pienu ir grietinėle ar net sirupu! Buvo išties linksma, o, svarbiausia, naudinga išvyka.

 

Drąsiai galiu teigti, kad anglų kalbos kursai Vilniuje man atnešė nesuskaičiuojamos naudos. Susiradau draugų, gerai praleidau laiką, o, svarbiausia, nuo šiol gebu nusipirkti kavos!