Kaip išsirinkti tinkamus kontaktnius lęšius?

Kaip išsirinkti tinkamus kontaktnius lęšius?

Kontaktinių lęšių privalumai jau senokai nebekelia abejonių, todėl jie gali būti ne tik puiki alternatyva akinius nešiojantiems žmonėms, bet ir ilgalaikė regos korekcijos priemonė. Šiandien prekyboje rasite įvairiausių lęšių, tačiau visuomet rinkitės tik tuos, kurie geriausiai atitiks Jūsų poreikius ir nesukels žalos sveikatai. Žemiau – keletas patarimų, kurie padės išvengti klaidų.

Įvertinkite savo akių būklę

Žinoma, patys to atlikti negalėsite, todėl būtina apsilankyti pas gydytoją oftalmologą, kuris deramai ištirs Jūsų akis ir padės parinkti tinkamus lęšius. Dažniausiai pasitaikantys regos sutrikimai yra šie: trumparegystė, toliaregystė ir astigmatizmas. Priklausomai nuo to ieškosite reikiamo stiprumo ir tipo lęšių, pritaikytų būtent Jūsų regos būklei. Anot Gerilesiai.lt atstovų, turint gydytojo receptą ir tiksliai žinant, ko reikia, lęšiai internetu nėra rizikingas pasirinkimas.

Atsižvelkite į savo gyvenimo būdą

Ne paslaptis, jog kontaktiniai lęšiai yra ypatingai pravartūs mėgstantiems aktyvų gyvenimo būdą. Su jais nejausite diskomforto užsiimdami mėgstama veikla: keliaudami, sportuodami. Lęšiai taip pat gali pagelbėti, jeigu dažnai tenka vaikščioti iš šiltos vietos į šaltą. Turbūt kiekvienas, nešiojantis akinius, yra susidūręs su problema, kuomet žiemą iš lauko įėjus į patalpos vidų akiniai pasidengia rūku. Lęšiai padėtų išspręsti šį nepatogumą, jei gyvenate šaltesnio klimato zonose ar dirbate ten, kur patalpų temperatūros skirtumai yra dideli.

Kiek dažnai nešiosite lęšius?

Lęšiai pagal savo nešiojimo trukmę skirstomi į vienadienius, dviejų savaičių naudojimo, mėnesinius ir tinkamus naudoti tris mėnesius. Gerilesiai.lt teigimu, kad ir ką nuspręsite rinktis, lęšiai internetu visuomet yra ekonomiškesnis pasirinkimas. Tiems, kurie nori retkarčiais pakeisti akinius lęšiais, rekomenduojama rinktis vienadienius. Jeigu lęšius nešiojate kasdien, tuomet protingiausia įsigyti lęšius, kuriuos galima naudoti mėnesį ar net tris.

Nepamirškite priežiūros!

Lęšių priežiūra yra labai svarbi siekiant išsaugoti sveikas akis. Juos būtina kruopščiai valyti lęšių skysčiu, o nenaudojamus laikyti specialiame konteineryje, pripildytame lęšiu skysčiu. Skystį keisti ir konteinerį valyti reikia reguliariai. Taip pat griežtai draudžiama lęšius įdėti ar išimti nešvariomis rankomis – prieš atliekant bet kokias procedūras, būtina nusiplauti rankas. Nesilaikant šių higienos normų, rizikuosite dažnu akių uždegimu ir suprastėjusia lęšių kokybe.

Gyvenimas su lęšiais būti labai patogus, tereikia vadovautis nurodytų taisyklių. O lęšiai internetu, kurių gausų pasirinkimą rasite Gerilesiai.lt, padės Jums sutaupyti laiko ir pinigų.