Kaip išsirinkti tinkamą spintą?

Kaip išsirinkti tinkamą spintą?

Be spintos sunku būtų išsiversti. Čia laikome lauko, ir kasdienius drabužius, ir patalynę, mažiau reikalingus daiktus, dažnai ir namų techniką, avalynę, vaikų žaislus. Spinta namuose – tarsi lobių skrynia. Niekada nežinai, ką joje rasi, kai atversi duris – tvarką ar visišką bardaką. Ir tai netgi nepriklauso nuo to, kuriame kambaryje ji stovės – Jūsų miegamajame ar vaikų… Galų gale, ateina laikas, kai turima spinta tampa per maža, per ankšta, o naujo baldo paieškos kelia stresą. Visgi, tereikia atsižvelgti į kelis reikšmingus kriterijus ir problemos kaip nebūta.

Platus pasirinkimas

Taip, tiesa, išsirinkti spintą išsirinkti šiandien sudėtinga vien todėl, kad pasirinkimas – ypač platus. Su veidrodžiais ir be jų, ir kampinės, ir sieninės, su varstomomis ir slankiojamomis durimis. Klasikinės, modernios, minimalistinės, retro stiliaus spintos – rinktis galima iš begalės variantų, tačiau kaip žinoti, kad jis tiks namuose? Dažniausiai pirmiausia atsižvelgiama į spintos stilių, išorinį dizainą, mažiausiai dėmesio skiriama spintos vidiniams parametrams. Kodėl taip yra? Daugelio pagrindinis siekis renkantis spintą – išlaikyti harmoningą patalpos dizainą. Visgi, yra ir daugiau dalykų, į kuriuos vertėtų atsižvelgti kiekvienam, ieškančiam naujo baldo.

Pasirinkimo kriterijai, arba ką įvertinti prieš perkant

Vertėtų akcentuoti, kad stilingas baldas nebūtinai yra praktiškas. Jis gali būti gražus, pasižymėti ypač išvaizdžiu dizainu, tačiau jei spinta netilps kambaryje ar bus dar mažesnė nei senoji, jos grožį užgoš visi spintos minusai. Tad prieš perkant turėtumėte:

• Įsitikinti, kad pasirinktas dizainas dera prie Jūsų miegamojo interjero ir spalvų
Juoda spinta prie šviesios komodos ir šviesiu medžiu apdailintos lovos tikrai netiks. Derinkite medžio atspalvius ir stilius. Retro spinta moderniame minimalizme taip pat gali atrodyti nekaip;

• Išgryninti savo poreikius: talpumas, dizainas, praktiškumas
Tvirtai žinant ko Jums reikia, spintą išsirinkti bus daug lengviau ir paprasčiau. Jeigu Jums reikia baldo, derančio prie atnaujinto interjero, ieškokite atitinkamo stiliaus spintos. Jeigu senoji spinta tapo per ankšta, ieškokite talpesnės. Atsižvelkite į savo kambario plotą, baldas neturėtų užimta daugiau vietos nei užima lova, nebent drabužinei skiriate atskirą kambarį;

• Įvertinti spintos gylį ir kitus matmenis
Būtinai atsižvelkite į tikslius matmenis. Spintos iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti ypač talpios, tačiau susidūrus su realybe – viskas apsiverčia aukštyn kojomis.

Tegul spintoje tilps ir vaikų riedučiai, ir Jūsų naujausias patalynės komplektas – viskas priklauso nuo spintos lentynėlių skaičiaus ir vidinių parametrų, bet tikrai ne nuo dizaino ir išorės apdailos. Rinkitės tai kas ne tik gražu, bet ir praktiška.