Kaip išsirinkti tinkamą rašiklį

Kaip išsirinkti tinkamą rašiklį

Nesvarbu, ar rašote laišką, pasirašinėjate svarbius dokumentus ar tiesiog vedate Jums aktualius užrašus, rašikliai yra esminė kasdienio gyvenimo priemonė. Net ir šiais interneto, įvairių technologijų kupinais laikais jie yra būtini darbovietėje, namuose ir kelyje. Lengva pasakyti, kad visi rašikliai yra paprasti ir vienodi, tačiau jų pasirinkimas ir paskirtis yra labai platūs ir apie tai reikia pagalvoti net kai perkami rašikliai dovanų. Žemiau pateikiami patarimai, kaip išsirinkti tinkamą rašiklį.

 

Atsižvelkite į skirtingų tipų rašiklius

 

Pirmas logiškas žingsnis renkantis rašiklį yra nuspręsti, kokio tipo rašiklis atitiks visus lūkesčius. Šiuo metu patys populiariausi yra trijų tipų rašikliai:

 

  • Tušinukas, dar žinomas kaip „šratinukas“. Jie naudoja ilgalaikį, ne vandens pagrindu pagamintą rašalą, kuris rašymo metu išlaiko savo storį. Standartiniai tušinukai turi tris linijų storumo tipus: ploną, vidutinį ir storą.

 

  • Rutulinis rašiklis. Jie naudoja vandens pagrindu pagamintą rašalą. Kadangi jis dėl rašiklio mechanizmo lengvai teka, garantuojamas sklandus rašymas. Tokio rašiklio rašalas paprastai nėra ilgalaikis, o pačių linijų storio pasirinkimas yra lygiai toks pat, kaip ir tušinuko.

 

  • Gelinis rašiklis. Jie naudoja vandens pagrindu pagamintą rašalą, kurio klampumas arba „storis“ gali keistis, priklausomai nuo rašiklio naudojimo.

 

Nesvarbu ar perkami rašikliai dovanų, ar tik sau, reikia atsižvelgti į patogiausią rašiklio tipą, nuo to priklausys pačio rašymo proceso sklandumas.

 

Rinkitės tik norimam darbui tinkamą rašiklį

 

Žinant apie skirtingus rašiklių tipus, dabar reikia apmąstyti kokiai veiklai ši priemonė bus naudojama. Jei rašikliai naudojami:

 

  • Pildyti užrašus. Šiam darbui patariama rinktis tušinukus, kadangi jie yra patikimi, lengvai prižiūrimi ir ilgai tarnauja.

 

  • Nuolatiniam kūrybiniam rašymui. Šiuo atveju geriau pirkti rutulinius rašiklius. Jie yra itin patogūs rašant, todėl taip greitai nepavargsta ranka.

 

  • Oficialių dokumentų pasirašinėjimui. Čia tinkamiausi geliniai rašikliai, kadangi su jais rašymas yra itin sklandus, o linijos švarios ir tikslios.

 

Prieš perkant šią rašymo priemonę, verta atsižvelgti, kam jie bus naudojami. Jei perkami tokie rašikliai dovanų, asmens hobiai ir darbas gali labai lengvai parodyti, koks rašiklis jiems būtų pravarčiausias.

 

Norint išsirinkti tinkamą rašiklį, užtenka atsižvelgti tiesiog į jo tipą ir kam jis bus naudojamas. Tai labai palengvins visą procesą, liks tik išsirinkti norimą spalvą ir pačio rašiklio storį.