Ką reikia žinoti apie suvirintojo profesiją?

Ką reikia žinoti apie suvirintojo profesiją?

Suvirintojas – senas amatas, išskirtinis dėl savo paklausos. Šiai profesijai itin reikalingas atidumas, kruopštumas ir ištvermė. Žinoma, būtini ir specialūs suvirinimo skydeliai, suvirinimo pusautomatis, specialios suvirinimui skirtos medžiagos. Pateikiame pagrindinius suvirintojo profesijos privalumus.

Nereikia aukštojo išsilavinimo

Tam, kad įgytumėte suvirintojo specialybę, nereikia aukštojo išsilavinimo. Šią specialybę galite baigti profesinėje mokykloje. Mokymosi laikas varijuoja – tai gali užtrukti vienerius metus, dvejus. Tai itin didelis privalumas, nes užsidirbti pirmąją algą iš suvirintojo specialybės galite tikrai anksti. Be to, tai, kad neturite aukštojo išsilavinimo netrukdo specializuotis, tobulėti konkrečioje suvirinimo srityje.

Didelės pajamos

Darbo patirties turintys suvirintojai gali tikėtis tikrai nemenko atlyginimo, kurį prilyginti galima gydytojo ar net teisininko uždarbiui. Pajamos priklauso ir nuo jūsų darbo specifikos ir užimtumo. Pajamos nenukenčia ir dėl to, jog tokia įranga kaip suvirinimo pusautomatis, apsaugos ir papildomos medžiagos dažniausiai yra suteikiamos darbdavių. Vis dėlto, jeigu jūs tikitės dar didesnės algos, skatiname tobulinti savo gebėjimus ir dalyvauti suvirintojams skirtuose apmokymuose, seminaruose.

Darbas, reikalingas visame pasaulyje ir ne tik

 Suvirintojo profesija išsiskiria ir tuo, jog šios specialybės profesionalų gali prireikti ne tik dirbant ant žemės – tai profesija, kurios darbuotojų reikia net po vandeniu, kosmose. Suvirintojai reikalingi ir kariuomenėje, laivyboje, automechanikoje. Tai lemia šios profesijos dinamiką – dėl šios priežasties jeigu turėsite pakankamai patirties, galėsite išsirinkti jums labiausiai patinkančią suvirintojo sferą.

Galimi pavojai

Suvirintojai dirba ir rizikingoje aplinkoje: dideliame aukštyje, pavojingose gyvybei zonose. Be to, tokia įranga kaip suvirinimo pusautomatis, degikliai, dujiniai aparatai gali padaryti žalos, sužeisti. Žinoma, jei įrangą naudosite teisingai ir laikysitės saugos reikalavimų, tikėtina, kad sužeidimų rizika sumažės. Jeigu norite tapti suvirintoju, turite išsiaiškinti, ar jūsų fizinė būklė yra tam tinkama – tausokite savo sveikatą.

Savybės, reikalingos suvirintojams

Suvirintojams būtina ištvermė – kadangi darbas turi nemažai iššūkių, gali tekti dirbti sunkiomis sąlygomis, pavyzdžiui, lyjant lietui. Žinoma, itin būtinas ir atidumas, kruopštumas – nuo jūsų darbo kokybės gali priklausyti net žmonių gyvybės. Suvirintojams privalu nuolatos tobulėti, atsižvelgti į naujoves, kadangi inžinerija ir įrankiai nuolatos tobulinami, keičiami.

Suvirintojų specialybė – kupina iššūkių ir privalumų. Ją turite rinktis apgalvotai – geriausia susisiekti su keliais suvirintojais, išsiaiškinti, kas yra suvirinimo pusautomatis, reikalingiausia suvirinimo įranga. Geriausia yra nuvykti į vietą kurioje vyksta suvirinimo darbai ir pamatyti šią profesiją iš arti.