Jaukumas industriniame interjere – kaip jį pasiekti?

Jaukumas industriniame interjere – kaip jį pasiekti?

Pastarąjį dešimtmetį stipriai populiarėja industrinio interjero dizaino būstai. Visgi, daugeliui jie atrodo pernelyg šalti ir negyvenami. Nusprendėme šiek tiek pasigilinti – ar įmanoma tokiuose namuose sukurti jaukumo oazę pernelyg nekeičiant esminių detalių, šiuo atveju – betono akcentų ir neišbaigtumo efekto? Pasirodo galima – čia pravers kilimai ir dieninės bei naktinės užuolaidos. Kaip – pasakojame toliau.

Koks tas industrinis interjeras?

Jei perskaičius pavadinimą, Jums pirmiausia į galvą šovė šis klausimas, tuomet pateikiame trumpą industrinio stiliaus pristatymą. Jei anksčiau namuose dominavo medienos furnitūros elementai, tai industriniame stiliuje daugiau pastebėti galima šalto betono detalių. Dažnai tai – neišbaigtos lubos, stilių išryškinančios pilkos kolonos ar sendinto stiliaus vintažinės plytelės, dengiančios vieną kitą būsto sieną. Daugiausia toks stilius dominuoja lofto tipo būstuose, todėl dar vienas pastebimas industrinio interjero – didelės ir nepilnai užpildytos erdvės. Toks tuštumas retai kam asocijuojasi su jaukia aplinka, tad nusprendėme pateikti kelis pasiūlymus, kaip būtų galima šį stilių papildyti ir atgaivinti.

Ko prireiks?

Namai, pasižymintys šaltomis betoninėmis sienomis ir niekuo nedengtais langais atrodys pernelyg atviri ir kartu tušti. Susidoroti su industrinio interjero šalčiu ir tuštuma iš tiesų nėra sudėtinga. Kaip ir minėjome pradžioje, šiam stiliui sušvelninti padės keli paprastai akcentai – dieninės bei naktinės užuolaidos ir kilimai.

Jei patalpoje dominuoja tik betoninės lubos, tuomet proporcingai patiesę ant grindų masyvų minkštą kilimą tikrai paversite patalpą ne tik jaukesne, bet ir šiltesne. Rinkdamiesi kilimo spalvą atsižvelkite į kitų namuose esančių baldų bei daiktų spalvas. Kurkite harmoningą aplinką, o tam geriau rinktis žemiškų spalvų kiliminę grindų dangą. Taip į namus įnešite daugiau natūralumo.

O štai jeigu būste daugiau šalto betono elementų pastebima akių lygyje (sienos, kolonos, palangės), pakabinkite užuolaidas. Jos ne tik sušvelnins interjerą, bet ir suteiks namams ilgai ieškoto jaukumo. Storos naktinės užuolaidos taip pat suteiks namams prabangos, taps puikia izoliacine šilumos priemone, tad namuose bus ne tik jauku, bet ir šilta. Dieninės užuolaidos pridės šiek tiek elegancijos, optiškai pašviesins patalpą dienos metu ir gyventi taps iškart jaukiau. Jei norite sustiprinti jaukumą, rinkitės daugiau medienos furnitūros.

Tik iš pirmo žvilgsnio betono elementai namuose atrodo sunkiai suderinami su jaukiu interjeru ir aplinka. Tačiau iš tiesų, reikia vos kelių papildomų detalių, kad gyvenimas industrinio dizaino būste būtų malonesnis.