Išnaudokite turimus žemės sklypus didesniam tikslui

Išnaudokite turimus žemės sklypus didesniam tikslui

Kartais turimus keliasdešimt arų galima panaudoti daug geriau nei leisti jiems želti ir pamiršti apie tai, kad šie kažkur yra. Nors prižiūrėti teritoriją tektų šiek tek dažniau, o pradžioj – ir nemažai investuoti, galiausiai tai atsiperka. Ir labai puikiai. Kaip? Na išnaudokite turimą plotą įrengti kempingui. Štai keli patarimai kaip, kas ir kada.

4 svarbiausi punktai rengiant kempingo stovyklavietę

Neretas atvejis, kai didžiulių plotų savininkai nusprendžia panaudoti turimus arus didesniems tikslams – kempingo įrengimui. Tai ypatingai naudinga tiems, kurie turi neužstatytos žemės sklypą netoli vandens telkinių. Didžiulis kiemas vasarą gali būti puiki vieta planuojantiems atostogas ir tiesiog žmonėms, svajojantiems pabėgti nuo miesto triukšmo į gamtos supamą ramybę. Vis dėlto, kiekvienam pradedančiam ir jau patyrusiam kempingo organizatoriui iškyla vienokių ar kitokių problemų. Išskyrėme dažniausias:

Priežiūra

Nors tai skamba kaip elementarus darbas, kurį reikia atlikti kiekvienam, turinčiam masyvesnius plotus, vejos priežiūra – tikrai nemažai laiko atimantis darbas. Šiuo atveju siūloma rinktis šiek tiek prabangesnę įrangą, kuris leis sutaupyti laiko. Žolės pjovimo robotas gal ir nebūtinas, tačiau nulinio apsisukimo traktorius tikrai pravers. Nes tikėtina, kad plotą pjauti reikės dažniau nei norisi, o robotukas dirbs daug ilgiau. Tad tiesiog kelis kartus per savaitę galėsite smagiai pasivažinėti su traktoriuku.

Dušų ir tualetų įrengimas

Tai vienas iš svarbiausių reikalavimą, norint, kad kempinge būtų kiekvienam patogu ir jauku. Įprasto lūšnose įrengtos būdelės su skyle viduryje Jums kainuos mažiau, tačiau komforto iš to maža. Be to, dažnai teks kviesti ir specialistus, kurie angas turės valyti ir prižiūrėti. Jei vis dar svarstote, geriau jau rinkitės labiau civilizuotą variantą. Tai labiau atitiks kempingas keliamus reikalavimas, o investicija ateityje galiausiai atsipirks.

Elektros instaliacija

Be elektros gyventi kempinge gali būti sudėtinga. Su palapine gal ir nieko, tačiau problema dažnai kyla ne telefonų krovimas, o neturėjimas galimybės priimti su kemperiais atvykstančių stovyklautojų. Nes šiems reikalinga papildoma elektros instaliacija ir nuolatinis krovimas. Tad jeigu manote

Teritorijos ribų ženklinimas

Nors prižiūrėti veją padeda nulinio apsisukimo traktorius, ribas vis tiek teks paženklinti. Toks yra įstatyminis reikalavimas. Apstverti galima tvora, ją papildyti gali gyvatvorės ir kitokie želdiniai. Svarbiausiai, kad būtų aiškiai matomos teritorijos ribos.

Išnaudokite nenaudojamus plotus. Sukurkite patogią stovyklavietę ir visos vasaros gali virsti tiesiog auksą ir naujas pažintis žeriančios. Juk taip gera matyti laimingus žmones. Sukurkite vietą poilsiui ir laimei.