Iškylos žiemą: kaip pasiruošti?

Iškylos žiemą: kaip pasiruošti?

Iškylos – vienas smagiausių užsiėmimų, kuriuo galima mėgautis ir su draugų kompanija, ir su šeima. Nereikia manyti, kad iškylauti galima tik vasarą ar šiaip šiltu oru. Žiema – taip pat puikus metas tokiai pramogai. Viskas, ko reikia – tik tinkamai, adekvačiai pasiruošti. Termosai, šilti drabužiai, pledai ir kita: pateikiame sąrašą dalykų, kuriais pasirūpinti yra būtina.

Kur ir kada keliausite?

Nebus lengva pasiruošti iškylai, jei nežinosite iš anksto, kur ji bus. Juk, pavyzdžiui, išsiruošti galima ir kone nutirpus sniegui, ir siaučiant žavingai pūgai. Be to, keliauti galima su nakvyne arba be jos, mėgaujantis naktimi palapinėje vidury miško ar jaukioje kaimo sodyboje. Nuo tokių dalykų priklauso ir daiktų kiekis, ir pobūdis, paskirtis.

Maisto klausimai

Vienas svarbiausių dalykų iškyloje – maistas. Ant laužo kepti zefyrai, anglyse iškeptos bulvytės, dešrelės, tikri šašlykai, netgi troškinys – rinktis tikrai yra iš ko. Svarbiausia rekomendacija – kad maistas būtų šiltas ir sotus. Juk bet kuriuo atveju žiemą šalta, o maistas būtinas kūno šilumai palaikyti. Be to, tuomet ir turėsite daugiau jėgų smagiems nuotykiams.

Termosai – tiesiog būtinas daiktas. Geriausia, jei kiekvienas keliautojas turės po vieną. Nebijokite rinktis didesnio: juk šilti skysčiai traukte traukia. Nepamirškite ir įvairių puodų, indų, iš kurių valgysite, peilių ir kitokių įrankių. Dar vienas labai svarbus dalykas – nešiojamas, maisto gamybai pritaikytas dujų balionas arba priemonės laužui įkurti: malkos, anglys, degusis skystis, degtukai ir t.t. Jų nereikia tik tuo atveju, jei nakvosite jau žinomoje sodyboje.

Apranga bet kokiam orui

Vienas didžiausių iššūkių iškylaujant žiemą – tinkama apranga. Juk ne veltui sakoma, kad nėra blogo oro, yra tik  bloga apranga. Kelis kartus pasitikrinkite orų prognozę – tai verta padaryti ir jau žengiant pro duris. Pasistenkite sluoksniuoti drabužius. Tokiu būdu lengviau išlaikysite kūno šilumą ir komfortą: prireikus tiesiog nusirengsite po drabužį.

Panašiai, kaip ir termosai, reikalinga ir specializuota avalynė. Nekeliaukite su paprastais batais, kuriuos avite traukdami į parduotuvę ar eilinį pasivaikščiojimą. Rinkitės tokius, kurie pritaikyti ilgiems žygiams. Tegul jų padas būna storesnis, kraštai gerai apsaugo kulkšnis. Rinkitės tokius, kurie nespaudžia pėdų – pasilikite vietos storos vilnonėms kojinėms.

Tinkama apranga, avalynė, maistas, nakvynės, jei tokia bus, reikmenys – tai, kas turėtų paversti žiemišką iškylą išties komfortiška ir smagia. Tuomet teliks pasirūpinti transportu, pramogomis ir neprilygstama kompanija.