Interneto žala ir nauda

Interneto žala ir nauda

Be interneto šiuo metu jau nebeįsivaizduojamas darbas, laisvalaikis ir kiti žmogaus gyvenimo aspektai. Informacija lengvai gaunama bet kuriuo paros metu, bet kurioje vietoje ar bet kokiu dydžiu. Interneto pagalba gali gauti atsakymus bet kokia tema. Vis dėlto didelę įtaką daro ir interneto greitis, todėl būtina pasirūpinti tinkamu internetu planu. Be abejo, netrūksta ir interneto žalos, kuri daro įtaką mūsų susikaupimui ir kitiems aspektams.

Internetas – mūsų priešas?

Dažnai juo pradedama naudotis per jauni žmonės, kurie nesuvokia padarinių ir nemoka juo naudotis saugiai. Galima ir priklausomybė nuo žaidimų ar socialinių tinklų. Būtina pasirūpinti, kad vaikas negautų prieigos, kol jis dar nežino, kaip juo naudotis.

Privatumas ir svarbus aspektas, kodėl vertėtų saugotis nuo informacijos nutekėjimo. Vertėtų neskelbti informacijos apie save, kuri galėtų būti palanki vagiams. Savo namų nuotrauką, mašinos numerius, vaikų nuotraukas derėtų iš viso nepublikuoti, kadangi viešumas gali turėti neigiamų padarinių.

Internetas ar interneto greitis gali daryti įtaką priklausomybei. Jei internetas lėtas, žmogus pradeda nervuotis, jam sunku susikaupti. Vertėtų jo nenaudoti nakties ir vakaro metu, kadangi gali sutrikti miego rėžimas. Taip pat retkarčiais vertėtų pasirinkti dieną, kai internetas iš viso nenaudojamas.

Internetas turi privalumų

Komunikacija ir lengvas susisiekimas padeda lengviau bendrauti. Tai padeda palaikyti ryšį darbe su šeimos nariais, draugais. Taigi net ir didelis atstumas tampa nebesvarbus, kadangi gali pokalbį galima naudoti su kamera.

El. paštas taip pat padeda palaikyti geresnį ryšį. Žinutės pasiekia kitą vartotoją greičiau nei per 1 minutę, prie laiško galima prisegti kitus dokumentus, nuotraukas, vaizdo įrašus. Tai ypač pravartu darbe, vis dėlto informacija privalo būti apsaugota, kad ji nenutekėtų į nepatikimas rankas.

Interneto greitis Lietuvoje pasižymi spartumu, todėl susisiekimas ir informacijos gavimas ypač greitas. Naujienų portalai suteikia informaciją apie tai, kas vyksta visame pasaulyje, todėl galimi pavojai, renginiai ir kitos aktualijos lengvai pasiekiamos. Internetas turi savų privalumų ir trūkumų, kurie verčia susimąstyti, kad juo naudotis reikia atsargiai, tačiau be jo jau nebeįmanoma išsiversti.