Implantavimas – šansas susigrąžinti nepriekaištingą šypseną

Implantavimas – šansas susigrąžinti nepriekaištingą šypseną

 

Balti ir sveiki dantys visais laikais buvo laikomi bene svarbiausiu žmogaus grožio etalonu. Tiek anksčiau, tiek ypatingai dabar daugelis vyrų ir moterų stengiasi kasdien atsakingai valyti dantis, vykti pas odontologus reguliarios patikros, o atsiradus dantų problemoms – kaip įmanoma greičiau jas spręsti. Tik, jei vieni per visą gyvenimą odontologo kėdėje sėdi vos kelis kartus, tai kiti pas šiuos specialistus vyksta nuolat.

Pagrindinės problemų priežastys

Profesionalūs sveikatos priežiūros specialistai teigia, kad dantų gedimai šiais laikais itin susiję su neteisinga mityba bei žalingais įpročiais, pavyzdžiui, rūkymu ar alkoholiu. Kad ir kaip bebūtų, nesunku pastebėti, jog odontologijos klinikos Kaune, Vilniuje ar kituose šalies miestuose bei miesteliuose yra sausakimšos. Nusidriekusios klientų eilės dažnai suteikia mažai vilties pas gydytoją patekti greitai, nebent jūsų atvejis – ypatingos skubos. Be įprastų protezavimo procedūrų ar burnos higienos, labai dažnai žmonėms prireikia dantų implantų. Dėl vienokių ar kitokių priežasčių netekę savų dantų, šiandien žmonės turi išeitį – dirbtinius dantų implantus, kurie iš pirmo žvilgsnio niekuo nesiskiria nuo tikrųjų.

Kada reikalingi dantų implantai?

Keista, tačiau nemaža dalis žmonių iki šiol dantų implantaciją įsivaizduoja kaip itin sunkią chirurginę operaciją, po kurios kardinaliai pasikeičia visas gyvenimas, pradedant susiaurėjusiu maisto racionu ir baigiant varžymusi plačiai šypsotis. Iš tiesų dantų implantas nėra nei pavojingas žmogaus sveikatai, nei sunkiai prigyjantis dantenose. Prieš aptariant pagrindines dantų netekimo priežastis, dėl kurių reikalingi dantų implantai, vertėtų išsiaiškinti pačios procedūros esmę ir implanto sąvoką. Profesionalūs odontologai dantų implantą apibūdina kaip nedidelį, į žandikaulio kaulą sriegiamą varžtelį, ant kurio maunamas dirbtinis dantis. Kai kam žodis „varžtas“ skamba labai nejaukiai, juk kalba eina apie jo burną, tačiau iš tiesų dėl to jaudintis visiškai neverta, kadangi danties implantas pagamintas iš organizmui visiškai nekenksmingos, tvirtos medžiagos – titano. Dėl natūralių jo savybių tiesiai į žandikaulį įsriegtas „varžtelis“ nesukelia alergijų, dantenų tinimo po valgio, skausmo ir pan. Tokiais dirbtiniais dantimis kramtyti galima metai iš metų.

Kaip viskas vyksta?

Dantų implantacijos procedūra nėra ypač sudėtinga. Nors ji ir priskiriama chirurginiam gydymui, pacientui suleidžiami nuskausminamieji ir, kol gydytojas į žandikaulį sriegia implantą, žmogus nejaučia nieko. Tiesa, dėl asmens sveikatos, iš karto po šios procedūros odontologijos klinikos Kaune bei kituose miestuose perspėja pacientus kurį laiką nevalgyti, vengti kieto maisto, tarkime, riešutų, negerti alkoholio (nes dėl jo gali suintensyvėti kraujavimas) ir laikytis kitų gydytojo nurodymų.

Dantų implantacija žmonėms dažniausiai reikalinga netekus natūralaus danties nelaimingo įvykio metu, senstant arba tada, kai natūralus kaulinis audinys yra pernelyg pažeistas, kad jį būtų verta taisyti. Po šiek tiek daugiau nei valandą trunkančios procedūros žmogus vėl gali džiaugtis gražia šypsena, kurioje nėra pažeistų ar iškritusių dantų. Visos odontologijos klinikos Kaune bei kitur žmogui implantuoja niekuo nuo tikrųjų nesiskiriančius dantis, kurie leidžia vėl pasijusti pasitikinčiais savimi, maitintis be diskomforto bei šypsotis kiekvienam.