Browsed by
Kategorija: Įdomu

Kuo įdomi Norvegija?

Kuo įdomi Norvegija?

Nors skandinavistikos specialistų poreikis kasmet vis labiau auga, norvegų kalba daugeliui tiesiog atrodo pernelyg sudėtinga. Visgi, tiek pati kalba, tiek ir pati Norvegija yra žavi, įdomi ir savotiška. Ir tikrai kitokia nei Lietuva. Tuos, kurių norvegų kalbos pamokos kol kas nedomina, galime užtikrinti, kad aplankyti Norvegiją noras vis tiek apims.

Read More Read More

Visų laikų madingiausi paltai

Visų laikų madingiausi paltai

Moteriški puspalčiai ir paltai naudojami tiek šaltuoju, tiek šiltuoju sezonų metais. Tai gali tapti apsauga nuo lietaus, šalčio, bet kartu tapti ir aprangos aksesuaru, kuris suteiks skonio ir išskirtinumo. Šis viršutinis lauko drabužis vertinimas jau nuo senų laikų, todėl tai asocijuojasi su klasika ir geru skoniu. Galima rinktis tarp puspalčio ir palto, kurie suteikia skirtingus privalumus.

Read More Read More

Ko nežinojote apie prancūzus ir jų kalbą?

Ko nežinojote apie prancūzus ir jų kalbą?

Viena gražiausių ir romantiškiausių pasaulio šalių laikoma Prancūzija, tačiau apie prancūzų kalbą to niekas nepasakytų. Dažniausiai, ką galima išgirsti, tai, kad kalba, sunki, turi daug neaiškių fonetų, verčia mokytis švepluoti ir panašių dalykų. Tačiau yra dalykų, kurių niekaip nesužinosite iki tol, ko nepagyvensite toje šalyje. Taigi, ko dar negirdėjote apie prancūzus?

Read More Read More

ANGLŲ KALBOS ŽINIŲ PANAUDOJIMAS PROFESINĖJE SRITYJE

ANGLŲ KALBOS ŽINIŲ PANAUDOJIMAS PROFESINĖJE SRITYJE

Kalbos padeda ne tik plėsti pasaulėžiūrą, bet gali tapti ir privalumu ieškant naujo darbo. Šiuo metu anglų kalba yra labiausiai vartotina kalba, kadangi ją lengva išmokti, ir jei šalyje ji nėra laikoma kaip pagrindinė, tai dažniausia naudojama kaip pirmąja užsienio kalba. Filmai, socialinių tinklų įrašai, naujienų pranešimai dažniausiai būna rašoma būtent šia kalba. Anglų kalbos kursai Vilniuje padės pažinti pasaulį kitaip, ir taps vienu iš didžiausių privalumų beieškant darbo.

 • Dirbant dažnai pasitaiko, kad reikia ieškoti aktualios informacijos. Kartais net ir radus ją, trūksta išsamesnio paaiškinimo. Būtent tada ypač praverčia anglų kalbos žinios. Dažniausiai angliškai rašančiuose internetiniuose portaluose būna suprantamesnis paaiškinimas nei jau išverstuose. Kartais naudojant internetinį vertėją – esmė iškraipoma, kadangi kai kurios vertimo programos ne visą laiką atlieka tinkamą darbą, pavyzdžiui, išsireiškimas ar frazė tam tikrame kontekste gali turėti skirtingą reikšmę.

 • Išsamesnis duomenų ieškojimas ir rinkimas – ne vienintelė anglų kalbos suteikta nauda.  Tai puikus būdas lengvai susikomunikuoti su bendradarbiais iš užsienio. Šiuolaikinėje aplinkoje sparčiai daugėja dirbančių svetimšalių, todėl net darbovietėje dažnai susiduriama su jais. Nejauki tyla gali tapti ne itin malone darbo aplinka. Būtent todėl anglų kalbos kursai Vilniuje gali lengvai pakeisti šią situaciją. Net ir menkas kalbos suvokimas leis pasijausti komfortabiliau bendraujant su kitais.  

 • Nors dažniausiai manoma, kad tik šiuolaikinis jaunimas sugeba lengvai išmokti anglų kalbą, tačiau tai ne tiesa. Vyresnio amžiaus žmonės taip pat gali lengvai prisitaikyti prie naujos kalbos lavinimo. Ypač kai su šia kalba dažnai susiduriama televizijoje ar internete, todėl išmokti pagrindinių žodžių nėra sudėtinga. Anglų kalba nepasižymi sudėtinga rašyba ar gramatika, todėl net ir ne „kalbų žmonėms“ tai kalba, kurią galima išmokti.

Tobulėti niekada nebūna per vėlu, ypatingai, kai kalbų išmanymas gali atverti daug galimybių tiek asmeniniame gyvenime, tiek darbo aplinkoje. Anglų kalbos kursai Vilniuje skirti ne tik išmokti kalbos pagrindų, bet ir norint pagilinti turimas žinias. Svarbiausia, nebijoti nuo kažko pradėti ir net įprastoje kasdieninėje aplinkoje įterpti kalbos vartojimą. Net ir mėgstamas serialo žiūrėjimas su angliškais titrais gali padėti išmokti naujų žodžių.

Vokiečių kalbos kursai ir jų rūšys

Vokiečių kalbos kursai ir jų rūšys

Vokiečių kalba yra antroji bene labiausiai vartojama visame pasaulyje po anglų kalbos. Bet kurioje kalbų mokykloje organizuojami įvairiomis specializacijomis pasižymintys vokiečių kalbos kursai. Vilniuje įsikūrusi mokykla SIH  mokytis priima tiek pačius mažiausius, jaunimą, tiek suaugusius, jau pažengusius ar tik pradedančius.

Organizuojamos vokiečių kalbos mokymo programos

Jei Jus domina vokiečių kalbos kursai ar papildomos vokiečių kalbos pamokos, pateikiame mokymo programų variacijas. Atkreipkite dėmesį į tai, kodėl Jums svarbu mokytis šios kalbos ir pagal tai galėsite pasirinkti tinkamiausią programą ar paslaugą.

Kuo naudingos skirtingos vokiečių kalbos programos?

 • Bendrinė vokiečių kalba suaugusiems ir jaunimui

Ši mokymo programa remiasi studento turimo kalbos žinių pagrindu, todėl pirmiausia atliekama žinių nustatymo testai. Programa trunka dešimt su puse savaičių, per kurias, atsižvelgiant į nustatytą kalbos lygį, vystomi kalbėjimo, klausymo, skaitymo rašymo vokiečių kalba įgūdžiai. Vaikai priimami nuo 8 metų.

 • Verslo/dalykinė vokiečių kalba

Šie vokiečių kalbos kursai Vilniuje (neorganizuojama kituose Lietuvos miestuose) yra specialiai papildyti verslo terminų žodyno pamokomis, pasitelkiami specialūs, versle reikalingi bendravimo įgūdžiai, vokiečių verslo etiketas. Šio tipo vokiečių kalbos kursai paprastai trunka 54 akademinės valandas (dešimt su puse savaičių).

 • Specializuota vokiečių kalba

Šios vokiečių kalbos pamokos dėstomos atsižvelgiant į konkrečią veiklos srities ar mokslo terminologiją, todėl papildomai yra praturtinamos ir veiklai reikalingais bendravimo ar etiketo įgūdžiais, kaip pavyzdžiui, žurnalistams, medikams, sekretorėms ar bankų tarnautojams.

 • Individualus mokymas

Jei reikalinga, gali būti organizuojami mažų grupių (iki 4 žmonių) kalbos pamokos. Galbūt to reikia ne tik studentams, bet siekiant parengti specialistus konkrečioms pareigoms, tačiau neturintiems gero vokiečių kalbos žinių pagrindo. Kurso apimtis, laikas ir vieta pasirenkami atsižvelgiant į individualius poreikius ir galimybes.

 • Mokymas įstaigose

Prireikus, galime pasiūlyti savo specialistus ir suorganizuoti kalbos kursus konkrečiose darbo vietose. Jei pastebėjote, kad Jums reikalingi vokiečių kalbos kursai, galime atsiųsti savo mokytojus į Jūsų vietą, o laiką ir kurso apimtis bei intensyvumo lygį nustatote Jūs. Kiekvienu atveju rengiamasi atskirai, pagal specialiai kliento poreikiams pritaikytą programą.

 • Vokiečių kalbos studijos užsienyje

„Soros International House“ kalbų mokykla veikia daugiau nei 30-yje pasaulio šalių, todėl vokiečių kalbos galite pramokti ne tik Lietuvos „Sih“ mokymo centre.

Kokių užsienio kalbų vertėtų išmokti?

Kokių užsienio kalbų vertėtų išmokti?

Gebėjimas laisvai kalbėti keliomis užsienio kalbomis šiandieninėje visuomenėje itin gerbtinas. Darbdaviai itin vertina tuos, kurie laisvai bendrauja ne tik anglų, bet ir rusų kalba. Vis daugiau populiarumo sulaukia ir skandinavų šalių kalbos, verslo sektoriuje pravartu mokėti ir mažiau populiarias, bet galingų valstybių kalbas. Pateikiame pagrindines, darbo rinkoje labiausiai vertinamas užsienio kalbas bei kelis naudingus patarimus kaip jų mokytis. Bus tikrai daug lengviau nuspręsti, kas Jums reikalingiau – anglų, rusų ar, pavyzdžiui, vokiečių kalbos kursai. Daugelį kalbų galima išmokti kalbų mokykloje Vilniuje Soros International House – Sih.

Populiariausios pasaulio kalbos

Jei jau prakalbome apie kalbas, vertėtų atsižvelgti į jų paplitimą pasaulyje. Pavyzdžiui, anglų kalba gimtoji yra maždaug 365 milijonams pasaulio gyventojų. Ji nėra pati populiariausia, tačiau itin aktuali verslo sektoriuje. bene plačiausiai paplitusi pasaulyje yra kinų kalba. Ja kalba daugiau nei 900 mln. pasaulio gyventojų.

Labai plačiai vartojamos yra ir ispanų, portugalų kalbos. Nemažas skaičius pasaulio gyventojų bendrauja arabų kalba. tai neturėtų stebinti, visgi, musulmonų religija užima bene didžiausią plotą žvelgiant į religinį pasaulio žemėlapį. Ir visgi, rinktis ką mokytis iš plačiausiai paplitusių pasaulio kalbų gal ir neverta. Verčiau atsižvelkite į darbo rinkos reikalavimus.

Kurias kalbas labiausiai vertina darbdaviai?

Lietuvoje juntamas didelis stygius gerų kalbos vertėjų. Štai, jei būtų daugiau akcentuojama, kad trūksta gerai kalbančių vokiškai, galbūt ir vokiečių kalbos kursai taptų gerokai populiaresni. Visgi, nusprendus mokytis užsienio kalbos Lietuvoje (pavyzdžiui, Sih.lt mokykloje), aktualu atsižvelgti į tai, kokios kaimynės mus supa. Tokiu atveju, daugiau dėmesio vertėtų skirti ir latvių, estų ir lenkų kalbai.

Tai, kad darbdaviai reikalauja anglų ar rusų kalbos, jau nieko nestebina. Rusija yra pasaulio gigantė, o anglų kalba yra tiesiog būtinybė vis labiau globalėjančioje visuomenėje. Taip pat galima pastebėti tendenciją, jog vis dažniau ieškoma skandinavistiką išmanančių žmonių. Jie ypač reikalingi vertimų biuruose, tarptautiniu mastu dirbančiose organizacijose. O Europos Sąjungai labai reikšminga yra ir prancūzų kalba.

Kaip įtraukti save į mokymosi procesą ir atrasti jam laiko?

Turbūt kiekvienas nors kartą yra pagalvojęs, kad norėtų pramokti daugiau kalbų, tačiau tuoj pat nusprendžia, kad turi tam per mažai laiko. Tiesa tokia, kad laiko viskam atrasti tikrai galima, tačiau tam reikia ne tik didelio noro, bet ir nusiteikimo.

Šiandieninėje visuomenėje laisvai galima mokytis kalbų tiesiog pasitelkus išmanųjį įrenginį – planšetinį kompiuterį ar mobilųjį telefone. Egzistuoja daugybė įdomių, įtraukiančių ir inovatyvių kalboms mokytis skirtų programėlių, kurioje  anglų, prancūzų, ispanų, norvegų ar vokiečių kalbos kursai nieko nekainuoja. O mokytis galima tiesiog keliaujant viešuoju transportu.

Tvarkingas dokumentų segtuvas – būtinybė namuose

Tvarkingas dokumentų segtuvas – būtinybė namuose

Tinkamas dokumentų segtuvas gali pakeisti tai, kaip jūs organizuojate savo turimą informaciją. Juk tinkamai parinktas segtuvas padės išsaugoti reikalingus dokumentus, kad vėliau galėtumėte greitai juos rasti. Kiekvienas asmuo turėtų jais pasirūpinti: juk visi turime dokumentų, kuriems reikalinga priežiūra.

Mėnesiniai dokumentai

Įvairios sąskaitos, banko išrašas, vaistų receptai ar kiti einamieji reikalai – tai dalykai, kurie keičiasi kiekvieną mėnesį. Todėl jie dažniausiai ir yra reikalingi tik tuo einamuoju laikotarpiu. Vienintelė priežastis juos kaupti yra jei ketinate analizuoti savo metines išlaidas, lyginti skirtingų mėnesių informaciją. Kitu atveju jums reikėtų vėliausiai po trijų mėnesių šiuos popierius sunaikinti.

Metiniai dokumentai

Tai ganėtinai svarbių dokumentų segtuvas. Čia galite laikyti turimas draudimo sutartis, ilgesnius vaistų receptus, laikino darbo sutartis. Į šią kategoriją įeina ir dokumentai, kurių galiojimo laikas keli metai – tai gali būti produktų garantijos ar ilgesnio darbo laikotarpio sutartys.

Tiek laiko galite kaupti ir informaciją apie savo atlyginimą. Visgi vieną kartą metuose mokėsite pajamų mokestį, todėl verta žinoti tikslų skaičių. Jei mokate už mokslus, taip pat verta bent metus pasilikti šias sąskaitas. Turėdami finansinę informaciją galėsite lengviau apginti savo teises, jei iškils kokių klausimų apie jūsų mokumą.

sutartis

Varijuojančio laikotarpio dokumentai

Į čia įeina svarbūs dokumentai, kurie neturi tikslios laikymo datos. Į šį dokumentų segtuvą galite įtraukti ir neterminuoto darbo sutartis, nuosavybės dokumentus, senatvinius pensijos planus. Čia dažnai kaupiami paskolos dokumentai.

Nepamirškite, kad finansinė informacija apie jus kaupiama iki 10 metų, tad jei turite dokumentų, susijusių su skolų išmokėjimu ar įsiskolinimu, turėtumėte juos saugoti.

Negalima išmesti

Paskutinis dokumentų segtuvas turės informaciją, kurios negalima išmesti. Tai yra gimimo ar įsivaikinimo liudijimai, vestuvių ar skyrybų liudijimai, informacija apie sumokėtas paskolas. Šiame segtuve taip pat galite laikyti giminaičių mirties liudijimus ar šeimos informaciją apie palikimą.

Šis segtuvas turi būti laikomas itin saugiai, todėl verta įsigyti seifą, kuriame galėsite juos laikyti.

Kiekvieno žmogaus spintoje turėtų būti šie keturi dokumentų segtuvai. Pasirūpinkite, kad visuomet turėtumėte reikiamą informaciją, užtikrinkite jos saugumą.

Vestuvinių žiedų graviravimas: ką reikėtų žinoti?

Vestuvinių žiedų graviravimas: ką reikėtų žinoti?

Artėjant didžiajai dienai, svarbu viskuo pasirūpinti: suknelė, dekoracijos, gėlės, svečiais. Žinoma, svarbiausios detalės: žiedai. Priklausomai, kokie parinkti vestuviniai žiedai, kaina taip pat gali skirtis. Tačiau tai juk nėra pirmo aktualumo veiksnys: diena turi būti įsimintina. Norint, kad tai taptų nepamirštama, rekomenduojama žiedus graviruoti.

Teksto pasirinkimas

Jei norite, kad visuomet ant žiedo būtų tam tikra frazė, ji turi būti nebanali, unikali jums ir jūsų antrai pusei. Jei ketinate išgraviruoti datą ar vienas kito vardą – pagalvokite dar kartą: juk tai turėtų būti nepamirštami dalykai! Žodžiai, kurie visuomet bus su jumis, turėtų kasdien priminti kodėl nusprendėte tuoktis, kodėl nusprendėte savo gyvenimą susieti būtent su šiuo žmogumi. Sunkiomis, pykčio pilnomis akimirkomis šis užrašas turėtų priminti visa, kas buvo gera ir suteikti vilties. Ne veltui pasirinkti žodžius gali būti tikrai sunku.

Jei jau kelias savaites praleidote galvodami, ką užrašyti, galite pasinaudoti šiomis idėjomis:

 • Tai gali būti dažnai kartojama frazė, suteikianti jums ramumo.
 • Dainos, kurią dainuojate kartu, žodžiai.
 • Sukeliantis juoką užrašas (dažnai kartojamo juokelio pagrindinė frazė).
 • Matematinė formulė.
 • Susipažinimo vietos koordinatės.
 • Pirmo kartu žiūrėto filmo frazė.
 • Pirma pasakyta frazė.

Graviravimo veiksniai

Įvairiai graviruoti vestuviniai žiedai kainą taip pat turi skirtingą. Todėl prieš rinkdamiesi tam tikrą frazę, patikrinkite šiuos veiksnius:

 • Frazės ilgis. Kuo daugiau reikės graviruoti, kaina taip pat gali pakilti. Jei frazė itin ilga, patartina turėti platesnius žiedus.
 • Smulkumas. Jei norite itin mažo įrašo, tai reikalauja daugiau detalumo, tdėl gali būti ir kaina didesnė.
 • Laikas. Žiedą galite graviruoti ir prieš pat vestuves, tačiau niekas netrukdo to padaryti ir vėliau. Nuo to kaina nesikeičia.
 • Kur bus graviruojama. Kai kurie nori, kad visi galėtų perskaityti išsirinktą frazę, tačiau jei norite, kad ji būtų skirta tik jums, galite pasirinkti graviravimą viduje. Taip graviruoti yra sunkiau, todėl taip pat gali daugiau kainuoti.

Norėdami vestuvių simbolį paversti nepamirštamu aksesuaru ir pažadu, galite pasirinkti jį išgraviruoti. Dėl to vestuviniai žiedai kainą turės kiek aukštesnę. Tačiau tai vertinga investicija, ypatingai, jei visa ceremonija bus gana kukli.