Browsed by
Kategorija: Įdomu

Briliantai – ar tikrai žinome kas tai yra?

Briliantai – ar tikrai žinome kas tai yra?

Gamtoje natūraliai randama keliasdešimt įvairių rūšių brangakmenių. Visi jie skiriasi savo dydžiu, spalva, tvirtumu, kitomis fizinėmis savybėmis, tačiau kiekvienas iš jų yra itin vertinamas viso pasaulio juvelyrų ir prabangius juvelyrinius dirbinius mėgstančių asmenų. Tačiau dažnai brangakmenių sąvoka yra maišoma su briliantais. Tad, kas tai yra, kaip pasirenkami žiedai ar auskarai su briliantais ir kokiems asmenims, kokį briliantą vertėtų rinktis?

Read More Read More

Atšvaitų svarba ir jų galimybės

Atšvaitų svarba ir jų galimybės

Žiemos laikotarpiu yra ypač svarbu pasirūpinti savo ir kitų saugumu tamsiuoju paros metu. Šiuo laikotarpiu, į darbus ir mokyklas bei iš jų, keliaujama jau sutemus, dėl ko būtina laikytis ne tik saugaus eismo taisyklių, bet ir segėti atšvaitus. Štai keli atšvaitų tipai ir segėjimo galimybės.

Read More Read More

Pradėkite dalykus, kurių negalite pabaigti

Pradėkite dalykus, kurių negalite pabaigti

Dar prieš pradedant naują veiklą, dažnai apima mintys, kad tai yra ne jums, kad nesugebėsite ir padarysite daug klaidų? Nieko tokio, jei taip nutinka. Daug jaunų ir vyresnio amžiaus žmonių bijo dalykų, todėl dažnai jų net nepradeda. Jei nenorite užstrigti vienoje vietoje, imkite ir išdrįskite. Atsakykite sau, kaip išmokti anglų kalbą apie kurią jau senai svajojote.

Read More Read More

Ar tikrai ekstravertams taip reikia žmonių?

Ar tikrai ekstravertams taip reikia žmonių?

Sakoma, kad pasaulyje egzistuoja du žmonių tipai: ekstravertai ir intravertai. Ekstravertai bendraujantys, visada apsupti žmonių būrio, kompanijos sielos, negalintys nešnekėti. Intravertai ramesni – mėgstantys laiką leisti vieni, su savimi ir savo mintimis. Galima pastebėti, kad ekstravertai atrodo, tarsi gauna energijos iš kitų žmonių, bendraudami pasikrauna, o intravertai – atvirkščiai- nuo žmonių ir nuolatinio bendravimo pavargsta bei jaučiasi išsekę. Atrodo, visi žmonės kaip žmonės, tačiau vienas tipas moka skirti laiko sau, o kiti verčiau visą save atiduos kitiems. Tad šįkart – apie ekstravertus. Ko iš tiesų jiems reikia ir ką daugelis jų pamiršta?

Read More Read More

Kuo įdomi Norvegija?

Kuo įdomi Norvegija?

Nors skandinavistikos specialistų poreikis kasmet vis labiau auga, norvegų kalba daugeliui tiesiog atrodo pernelyg sudėtinga. Visgi, tiek pati kalba, tiek ir pati Norvegija yra žavi, įdomi ir savotiška. Ir tikrai kitokia nei Lietuva. Tuos, kurių norvegų kalbos pamokos kol kas nedomina, galime užtikrinti, kad aplankyti Norvegiją noras vis tiek apims.

Read More Read More

Visų laikų madingiausi paltai

Visų laikų madingiausi paltai

Moteriški puspalčiai ir paltai naudojami tiek šaltuoju, tiek šiltuoju sezonų metais. Tai gali tapti apsauga nuo lietaus, šalčio, bet kartu tapti ir aprangos aksesuaru, kuris suteiks skonio ir išskirtinumo. Šis viršutinis lauko drabužis vertinimas jau nuo senų laikų, todėl tai asocijuojasi su klasika ir geru skoniu. Galima rinktis tarp puspalčio ir palto, kurie suteikia skirtingus privalumus.

Read More Read More

Ko nežinojote apie prancūzus ir jų kalbą?

Ko nežinojote apie prancūzus ir jų kalbą?

Viena gražiausių ir romantiškiausių pasaulio šalių laikoma Prancūzija, tačiau apie prancūzų kalbą to niekas nepasakytų. Dažniausiai, ką galima išgirsti, tai, kad kalba, sunki, turi daug neaiškių fonetų, verčia mokytis švepluoti ir panašių dalykų. Tačiau yra dalykų, kurių niekaip nesužinosite iki tol, ko nepagyvensite toje šalyje. Taigi, ko dar negirdėjote apie prancūzus?

Read More Read More

ANGLŲ KALBOS ŽINIŲ PANAUDOJIMAS PROFESINĖJE SRITYJE

ANGLŲ KALBOS ŽINIŲ PANAUDOJIMAS PROFESINĖJE SRITYJE

Kalbos padeda ne tik plėsti pasaulėžiūrą, bet gali tapti ir privalumu ieškant naujo darbo. Šiuo metu anglų kalba yra labiausiai vartotina kalba, kadangi ją lengva išmokti, ir jei šalyje ji nėra laikoma kaip pagrindinė, tai dažniausia naudojama kaip pirmąja užsienio kalba. Filmai, socialinių tinklų įrašai, naujienų pranešimai dažniausiai būna rašoma būtent šia kalba. Anglų kalbos kursai Vilniuje padės pažinti pasaulį kitaip, ir taps vienu iš didžiausių privalumų beieškant darbo.

  • Dirbant dažnai pasitaiko, kad reikia ieškoti aktualios informacijos. Kartais net ir radus ją, trūksta išsamesnio paaiškinimo. Būtent tada ypač praverčia anglų kalbos žinios. Dažniausiai angliškai rašančiuose internetiniuose portaluose būna suprantamesnis paaiškinimas nei jau išverstuose. Kartais naudojant internetinį vertėją – esmė iškraipoma, kadangi kai kurios vertimo programos ne visą laiką atlieka tinkamą darbą, pavyzdžiui, išsireiškimas ar frazė tam tikrame kontekste gali turėti skirtingą reikšmę.

  • Išsamesnis duomenų ieškojimas ir rinkimas – ne vienintelė anglų kalbos suteikta nauda.  Tai puikus būdas lengvai susikomunikuoti su bendradarbiais iš užsienio. Šiuolaikinėje aplinkoje sparčiai daugėja dirbančių svetimšalių, todėl net darbovietėje dažnai susiduriama su jais. Nejauki tyla gali tapti ne itin malone darbo aplinka. Būtent todėl anglų kalbos kursai Vilniuje gali lengvai pakeisti šią situaciją. Net ir menkas kalbos suvokimas leis pasijausti komfortabiliau bendraujant su kitais.  

  • Nors dažniausiai manoma, kad tik šiuolaikinis jaunimas sugeba lengvai išmokti anglų kalbą, tačiau tai ne tiesa. Vyresnio amžiaus žmonės taip pat gali lengvai prisitaikyti prie naujos kalbos lavinimo. Ypač kai su šia kalba dažnai susiduriama televizijoje ar internete, todėl išmokti pagrindinių žodžių nėra sudėtinga. Anglų kalba nepasižymi sudėtinga rašyba ar gramatika, todėl net ir ne „kalbų žmonėms“ tai kalba, kurią galima išmokti.

Tobulėti niekada nebūna per vėlu, ypatingai, kai kalbų išmanymas gali atverti daug galimybių tiek asmeniniame gyvenime, tiek darbo aplinkoje. Anglų kalbos kursai Vilniuje skirti ne tik išmokti kalbos pagrindų, bet ir norint pagilinti turimas žinias. Svarbiausia, nebijoti nuo kažko pradėti ir net įprastoje kasdieninėje aplinkoje įterpti kalbos vartojimą. Net ir mėgstamas serialo žiūrėjimas su angliškais titrais gali padėti išmokti naujų žodžių.

Vokiečių kalbos kursai ir jų rūšys

Vokiečių kalbos kursai ir jų rūšys

Vokiečių kalba yra antroji bene labiausiai vartojama visame pasaulyje po anglų kalbos. Bet kurioje kalbų mokykloje organizuojami įvairiomis specializacijomis pasižymintys vokiečių kalbos kursai. Vilniuje įsikūrusi mokykla SIH  mokytis priima tiek pačius mažiausius, jaunimą, tiek suaugusius, jau pažengusius ar tik pradedančius.

Organizuojamos vokiečių kalbos mokymo programos

Jei Jus domina vokiečių kalbos kursai ar papildomos vokiečių kalbos pamokos, pateikiame mokymo programų variacijas. Atkreipkite dėmesį į tai, kodėl Jums svarbu mokytis šios kalbos ir pagal tai galėsite pasirinkti tinkamiausią programą ar paslaugą.

Kuo naudingos skirtingos vokiečių kalbos programos?

  • Bendrinė vokiečių kalba suaugusiems ir jaunimui

Ši mokymo programa remiasi studento turimo kalbos žinių pagrindu, todėl pirmiausia atliekama žinių nustatymo testai. Programa trunka dešimt su puse savaičių, per kurias, atsižvelgiant į nustatytą kalbos lygį, vystomi kalbėjimo, klausymo, skaitymo rašymo vokiečių kalba įgūdžiai. Vaikai priimami nuo 8 metų.

  • Verslo/dalykinė vokiečių kalba

Šie vokiečių kalbos kursai Vilniuje (neorganizuojama kituose Lietuvos miestuose) yra specialiai papildyti verslo terminų žodyno pamokomis, pasitelkiami specialūs, versle reikalingi bendravimo įgūdžiai, vokiečių verslo etiketas. Šio tipo vokiečių kalbos kursai paprastai trunka 54 akademinės valandas (dešimt su puse savaičių).

  • Specializuota vokiečių kalba

Šios vokiečių kalbos pamokos dėstomos atsižvelgiant į konkrečią veiklos srities ar mokslo terminologiją, todėl papildomai yra praturtinamos ir veiklai reikalingais bendravimo ar etiketo įgūdžiais, kaip pavyzdžiui, žurnalistams, medikams, sekretorėms ar bankų tarnautojams.

  • Individualus mokymas

Jei reikalinga, gali būti organizuojami mažų grupių (iki 4 žmonių) kalbos pamokos. Galbūt to reikia ne tik studentams, bet siekiant parengti specialistus konkrečioms pareigoms, tačiau neturintiems gero vokiečių kalbos žinių pagrindo. Kurso apimtis, laikas ir vieta pasirenkami atsižvelgiant į individualius poreikius ir galimybes.

  • Mokymas įstaigose

Prireikus, galime pasiūlyti savo specialistus ir suorganizuoti kalbos kursus konkrečiose darbo vietose. Jei pastebėjote, kad Jums reikalingi vokiečių kalbos kursai, galime atsiųsti savo mokytojus į Jūsų vietą, o laiką ir kurso apimtis bei intensyvumo lygį nustatote Jūs. Kiekvienu atveju rengiamasi atskirai, pagal specialiai kliento poreikiams pritaikytą programą.

  • Vokiečių kalbos studijos užsienyje

„Soros International House“ kalbų mokykla veikia daugiau nei 30-yje pasaulio šalių, todėl vokiečių kalbos galite pramokti ne tik Lietuvos „Sih“ mokymo centre.

Kokių užsienio kalbų vertėtų išmokti?

Kokių užsienio kalbų vertėtų išmokti?

Gebėjimas laisvai kalbėti keliomis užsienio kalbomis šiandieninėje visuomenėje itin gerbtinas. Darbdaviai itin vertina tuos, kurie laisvai bendrauja ne tik anglų, bet ir rusų kalba. Vis daugiau populiarumo sulaukia ir skandinavų šalių kalbos, verslo sektoriuje pravartu mokėti ir mažiau populiarias, bet galingų valstybių kalbas. Pateikiame pagrindines, darbo rinkoje labiausiai vertinamas užsienio kalbas bei kelis naudingus patarimus kaip jų mokytis. Bus tikrai daug lengviau nuspręsti, kas Jums reikalingiau – anglų, rusų ar, pavyzdžiui, vokiečių kalbos kursai. Daugelį kalbų galima išmokti kalbų mokykloje Vilniuje Soros International House – Sih.

Populiariausios pasaulio kalbos

Jei jau prakalbome apie kalbas, vertėtų atsižvelgti į jų paplitimą pasaulyje. Pavyzdžiui, anglų kalba gimtoji yra maždaug 365 milijonams pasaulio gyventojų. Ji nėra pati populiariausia, tačiau itin aktuali verslo sektoriuje. bene plačiausiai paplitusi pasaulyje yra kinų kalba. Ja kalba daugiau nei 900 mln. pasaulio gyventojų.

Labai plačiai vartojamos yra ir ispanų, portugalų kalbos. Nemažas skaičius pasaulio gyventojų bendrauja arabų kalba. tai neturėtų stebinti, visgi, musulmonų religija užima bene didžiausią plotą žvelgiant į religinį pasaulio žemėlapį. Ir visgi, rinktis ką mokytis iš plačiausiai paplitusių pasaulio kalbų gal ir neverta. Verčiau atsižvelkite į darbo rinkos reikalavimus.

Kurias kalbas labiausiai vertina darbdaviai?

Lietuvoje juntamas didelis stygius gerų kalbos vertėjų. Štai, jei būtų daugiau akcentuojama, kad trūksta gerai kalbančių vokiškai, galbūt ir vokiečių kalbos kursai taptų gerokai populiaresni. Visgi, nusprendus mokytis užsienio kalbos Lietuvoje (pavyzdžiui, Sih.lt mokykloje), aktualu atsižvelgti į tai, kokios kaimynės mus supa. Tokiu atveju, daugiau dėmesio vertėtų skirti ir latvių, estų ir lenkų kalbai.

Tai, kad darbdaviai reikalauja anglų ar rusų kalbos, jau nieko nestebina. Rusija yra pasaulio gigantė, o anglų kalba yra tiesiog būtinybė vis labiau globalėjančioje visuomenėje. Taip pat galima pastebėti tendenciją, jog vis dažniau ieškoma skandinavistiką išmanančių žmonių. Jie ypač reikalingi vertimų biuruose, tarptautiniu mastu dirbančiose organizacijose. O Europos Sąjungai labai reikšminga yra ir prancūzų kalba.

Kaip įtraukti save į mokymosi procesą ir atrasti jam laiko?

Turbūt kiekvienas nors kartą yra pagalvojęs, kad norėtų pramokti daugiau kalbų, tačiau tuoj pat nusprendžia, kad turi tam per mažai laiko. Tiesa tokia, kad laiko viskam atrasti tikrai galima, tačiau tam reikia ne tik didelio noro, bet ir nusiteikimo.

Šiandieninėje visuomenėje laisvai galima mokytis kalbų tiesiog pasitelkus išmanųjį įrenginį – planšetinį kompiuterį ar mobilųjį telefone. Egzistuoja daugybė įdomių, įtraukiančių ir inovatyvių kalboms mokytis skirtų programėlių, kurioje  anglų, prancūzų, ispanų, norvegų ar vokiečių kalbos kursai nieko nekainuoja. O mokytis galima tiesiog keliaujant viešuoju transportu.