GYVŪNŲ DRAUDIMO RŪŠYS: KURIĄ PASIRINKTI?

GYVŪNŲ DRAUDIMO RŪŠYS: KURIĄ PASIRINKTI?

Jeigu kada nors esate turėję augintinį, turbūt žinote, kiek daug tai atneša džiaugsmo, laimės ir smagių akimirkų kartu. Dažnai, mūsų augintiniai tampa mums tokie artimi, lyg būtų šeimos nariai. Tačiau, retkarčiais nutinka ir nemalonių situacijų: gyvūnai gali susirgti, o galbūt padaryti žalos kitiems asmenims ar jų turtui. Kaip apsisaugoti ir suvaldyti tokias rizikas? Geriausias sprendimas tokioje situacijoje yra gyvūnų draudimas.

 

Ką galite drausti gyvūnų draudimu?

 

Gyvūnų draudimu galite drausti ne tik populiariausius naminius gyvūnus, tokius kaip šunys, katės, tačiau ir ūkininkų auginamus arklius, galvijus, ožkas, avis, kiaules, netgi bites. Draudžiamų gyvūnų sąrašas nėra baigtinis, todėl jei iškyla poreikis, o Jūsų gyvūno sąraše nėra, drąsiai kreipkitės į draudimo bendrovės konsultantus ir jie Jums pasiūlys galimus draudimo variantus.

 

Gyvūnų draudimo rūšys

 

Kiekvienas gyvūno šeimininkas gali pasirinkti, nuo kokių rizikų apdrausti savo augintinį. Dažniausios draudimai, kuriuos renkasi gyvūnų šeimininkai, yra šie:

  • Gyvūnų sveikatos draudimas. Kaip ir kiekviena gyva būtybė, Jūsų augintinis gali susirgti, susižeisti, o toks gydymas paprastai kainuoja nemažai, todėl visada verta būti pasiruošus tokiems netikėtumams. Gyvūnų draudimas, susirgus Jūsų gyvūnui, padengs išlaidas, kurios susijusios su ligų, traumų, lūžusių kaulų gydymu.
  • Civilinės atsakomybės draudimas, skirtas atlyginti augintinio padarytą žalą tretiesiems asmenims. Šio draudimo sąlygos gali būti taikomos, kuomet Jūsų augintinis sužaloja trečiąją šalį (pavyzdžiui, šuo apkandžioja žmogų) arba sugadina jo turtą (pavyzdžiui, galvijai nuniokoja kaimynų daržą).
  • Gyvūnų gyvybės draudimas. Jei Jūsų augintinis miršta dėl ligos ar atsitikus nelaimingam atsitikimui, draudimo bendrovė gali padengti jo įsigijimo išlaidas. Atkreipkite dėmesį, kad daugumoje draudimo polisų yra nustatyti tam tikri gyvūno amžiaus apribojimai, t.y. gyvūnui sulaukus tam tikro amžiaus, jis yra nedraudžiamas arba gali tekti mokėti didesnes draudimines įmokas.
  • Gyvūno vagystės, dingimo draudimas. Gyvūnų draudimas, pabėgus Jūsų augintiniui ar kažkam jį neteisėtai pasisavinus, gali padengti pagrįstas augintinio paieškos išlaidas, o jam neatsiradus atitinkamai išmokėti ir gyvybės draudimo išmoką.
  • Gyvūnų, auginamų ūkiuose, draudimas. Šiuo draudimu dažnai siūloma apsidrausti ūkininkams, kurie augina galvijus, arklius, avis, ožkas ir kitus gyvūnus verslo tikslais. Ūkininkai, augindami gausias bandas gyvūnų, dažnai susiduria su įvairiomis grėsmėmis: ligomis, traumomis, gamtinėmis stichijomis, tyčine trečiųjų asmenų veikla, kitų gyvūnų (laukinių) sukelta žala, todėl norint išvengti galimų finansinių nuostolių ir suvaldyti rizikas, yra būtina pagalvoti apie šį draudimą.

 

Apdrausti savo auginamą gyvūną išties verta, reikia tik išsirinkti Jums tinkamiausią draudimo rūšį, o kylant bet kokiems papildomiems klausimams yra būtina pasikonsultuoti su draudimo bendrovės specialistais.