Guminukai žvejybai

Guminukai žvejybai

Tiems, kurie nori gerinti savo įgūdžius, pagauti daugiau žuvies, yra kuriami įvairūs dirbtiniai masalai. Tokie masalai gali būti mediniai, geležiniai, guminiai ar plastikiniai. Dirbtinio masalo pasirinkimas daugiausiai priklauso nuo norimos pagauti žuvies, vandens telkinio bei oro sąlygų. Guminukai žvejybai yra populiarus dirbtinio masalo pasirinkimas, tačiau dėl jų įvairovės gali būti sunku išsirinkti tinkamiausius.

Kodėl verta rinktis guminukus žvejybai?

Guminukai yra patogūs tuo, kad jais galima žvejoti skirtinguose vandens telkiniuose, tiek gilesniuose, tiek seklesniuose. Guminukas susideda iš kūno ir daug judančios uodegos. Būtent ši uodega ir paverčia jį realistiškesniu, mat juda su kiekvienu valo trūktelėjimu. Jie gali būti nuo 10 iki 25 cm ilgio, o gaminami iš gumos ar plastiko. Guminukai žvejybai derinami su turimais galvakabliais. Daug sveriantys galvakabliai gali guminuką panardinti daugiau, nei tai yra reikalinga.

Guminukų savybės

Jei esate matę guminukus žvejų parduotuvėje, turbūt pastebėjote, kiek daug skirtingų spalvų jie turi. Guminukų spalva yra svarbi, nes žuvys dažniausiai kimba ant tų guminukų, kurie labiausiai primena jų įprastą grobį. Tačiau nereiktų nurašyti egzotiškai atrodančių guminukų – juos kaip tik plėšrūnės gali pulti, nes atrodys kaip svetima, į jų teritoriją įsibrovusi žuvis. Jei renkatės natūralesnes spalvas, imkite tuos guminukus kurie nėra vienspalviai – tokios žuvys ar vabzdžiai yra itin reti gamtoje, todėl atrodys nerealistiškai. Jei labai norite vienspalvio, tuomet rinkitės tokį, kuris turės kelių spalvų blizgučius. Jei norite užtikrinti, kad Jūsų guminukus žuvys tikrai pastebės, rinkitės tuos, kurie sudėtyje turi kvapiklio.

Guminukų spalvas reikia rinktis ne tik pagal norimas pagauti žuvis, bet ir vandens telkinius, sezoną. Svarbu prisiminti, kad kuo giliau bus užmestas guminukas, tuo mažiau spalva matysis. Giliausiai matosi violetinės, žalsvos, gelsvos.

Jei žvejojate ešerius, skaidriam vandeniui galite rinktis žalio, geltono atspalvio guminukus. Rinkitės tamsesnius, žalius maišytus su violetine ar juoda, jei yra debesuota. Jei vanduo atrodo purvinas, rinkitės blizgius guminukus – jie gali būti juodi, raudoni. Jei yra apsiniaukę, galite pasirinkti ir tamsiai mėlynus.

Guminukai žvejybai yra puiki priemonė pagerinti savo žvejojimo įgūdžius, pasistengti sugauti daugiau žuvies. Pasirinkę tam tikrą guminuką, neskubėkite jo pakeisti – su vienu žvejokite apie valandą. Tik tuomet žinosite, ar Jums kimba, ar ne. Žymėkitės, kurie guminukai kokiu dienos metu, kokiuose telkiniuose atneša daugiausiai žuvų. Metų gale tuos guminukus, kurie neatnešė jokios žuvies, galite ir išmesti.