Estetinė dermatologija: kas, kaip ir kodėl?

Estetinė dermatologija: kas, kaip ir kodėl?

Apie estetinės dermatologės specialybę svajoja kiekviena jauna mergina. Vis tik, pirmiausia vertėtų plačiau pasidomėti, kokia tai specialybė, kokios jos galimybės, ką galima veikti baigus. Dažnais atvejais susidaromas klaidingas įspūdis, dermatologija dažnai maišoma su kosmetologija. Na, juk ir estetika atrodo susijusi su makiažu. Tačiau labai svarbu pilnai suvokti ne tik kas tai yra, bet ir kam tai skirta, kodėl tai reikalinga. Tad šįkart mes plačiau apie ir papasakosime. Kas tai yra, kur dirba merginos pasibaigusios šią specialybę ir susijusius aspektus.

Dermatologė nuo kosmetologės skiriasi

Labai paprastai būtų galima paaiškinti skirtumą tarp kosmetologės ir gydytojo dermatologo. Taip ties, pirmasis skirtumas – dermatologė yra gydytoja, o kosmetologė – ne. Daugelis jaunų merginų tai painioja, tad pasakojame šiek tiek plačiau.

Štai paprastas pavyzdys: ruošiatės renginiui. Jums reikia makiažo. Kur keliausite? Į kliniką ar grožio saloną? Teisingai, grožio saloną. Būtent juos dirba kosmetologės specialistės. Klinikose darbas yra kitoks, daug rimtesnis, o efektas ilgalaikis. Na, bent jau taip skelbia „Era esthetic“ atsiliepimai internete. Taigi, žmonės, siekiantys rasto odos problemoms sprendimą, keliauja į konsultaciją su gydytoju dermatologu, tuo tarpu prireikus pasipuošti – pas kosmetologą.

Dar vienas ganėtinai ryškus skirtumas tarp kosmetologo ir dermatologo – mokslai. Norint tapti kosmetologe pilnai užteks baigti kelių mėnesių kursus apie makiažo pagrindus, tarpusavyje derančias spalvas, na ir dar išmokoma sugebėti taisyklingai priklijuoti dirbtines blakstienas neįduriant klientei į akį. Tuo tarpu pas dermatologą jau ateina pacientai, nebe klientai, o mokytis gydytojo amato tenka mažiausiai 4 metus. Ir tai labai rimti mokslai. Tačiau daugelis merginų nesigaili juos pabaigusios. Matomai ir teigiami „Era esthetic“ atsiliepimai parodo, kad dirbti ten ateina merginos, kurios tikrai nori padėti kitiems.

Estetinė kosmetologija yra specialybė, kurios tikslas – padėti žmonės, turintiems odos problemų. Ir tai nebūtinai spuogai ar aknė. Tai pilnai gali būti ir apgamai, ir raukšlytės, ir randai gadinantys estetinį vaizdą. Dermatologai kovoja su odos problemomis, o tai štai visažistai kosmetologai jas tik trumpam užmaskuoja. Tai štai vat ir skirtumas.