Domitės SEO? Gerai, nes ateityje to poreikis augs

Domitės SEO? Gerai, nes ateityje to poreikis augs

Paieškos sistemos optimizacija arba trumpiau – SEO. Tai pastaruoju metu pasaulyje ypač populiari internetinės reklamos sritis, kuri ir Lietuvoje pastaruoju metu sulaukia vis daugiau susidomėjimo. Ir ne veltui – tuo užsiimantys asmenys internete įveda šiokią tokią tvarką, papildo interneto platybes naudingu ir įdomiu turiniu (nebent tai angl. Black SEO, kuris tik teršia internetą, „juodina“ konkurentus, siekdami iš visos masės išskirti savo produktą ar paslaugą. Bet apie tai šiame straipsnyje nebus kalbama).

Kuo pasižymi SEO?

Pagrindinis SEO paslaugas siūlančių įmonių tikslas sukurti bei pateikti vartotojui tikslingą, efektyvų ir išskirtinės kokybės svetainės turinį, nesvarbu, ar tai būtų puslapių pavadinimai ar prekės aprašymai. Paieškos sistemos optimizacija turi nemažai bendro su kitomis reklamos, komunikacijos sritimis, pavyzdžiui, viešaisiais ryšiais, rinkodara netgi programavimo pagrindais. Galbūt kai kuriems gali atrodyti, kad toks platus sričių aprėpimas daro neigiamą įtaką galutinei paslaugos kokybei, tačiau tai – nepagrįsta baimė. Priešingai, internetinė rinkodara veikia kiek tikslingiau.

Kas nusprendžia pasinaudoti SEO, gali manyti, kad greitu metu jo svetainei bus atlikti šie darbai:

• Sukurtas arba sutvarkytas vidinis turinys;
• Bus reguliariai kuriamas ir platinamas išorinis turinys;
• Bus sutvarkyta nuorodų sistema.

Kaip visa tai veikia?

Nors didelis dėmesys skiriamas vartotojui ir jo patogumui naršant svetainėje, SEO yra gana tikslus ir aiškios struktūros reikalaujantis darbas. Be akivaizdžios naudos vartotojui, SEO yra ypač naudinga svetainėms, kuriose nėra informacijos arba ji nieko verta. Sutvarkius tam tikrus tokių svetainių aspektus kliento svetainė lengviau randama paieškoje. Google ir kitos paieškos sistemos reguliariai atnaujina algoritmus, taip siekdamos išgauti kuo daugiau naudos vartotojams, tuo pačiu suteikiant galimybę svetainių turėtojams padaryti savo verslą ar veiklą žinomesniais internautų tarpe. Puikus to pavyzdys – nuo 2000 metų taikoma „Adwords“ reklama. Pagal tam tikrus žodžius, įvestus Google paieškos laukelyje yra išmetamas tam tikras rezultatas, atitinkantis ieškotojo poreikius.

SEO teikiama nauda

SEO labai naudinga nedidelėms įmonėms, kurios nori pralenkti (bent kažkiek) stambesnius, kur kas seniau rinkoje veikiančius verslininkus ar kompanijas. Svarstantiems įsigyti SEO paketą reikėtų žinoti, kad į jį priklausomai nuo biudžeto ir susitarimo bus tvarkoma ir kuriama vidiniai bei išoriniai tekstai, sutvarkomos ir platinamos nuorodos ir nuolat bus peržiūrimas svetainės reitingas.

Nors kiekvienas SEO paslaugos elementas yra labai svarbus, visgi turinys – karalius. SEO tekstai, prekių ar kategorijų aprašymai, – tai dalykai, kuriuos kuria specialiai pasamdyti žmonės, vien dėl to, jie būna ne šiaip paprastas, meniškai parašytas tekstukas, bet tikras profesionalų sukurtas prekės ar paslaugos pristatymas, orientuojantis į tam tikras internetinės rinkodaros principus (raktinius žodžius, vartotojo elgseną, paprastą elementų išdėstymą ir pan.)

Šiandien išmokti SEO galima įvairiais būdais: mokantis internete, lankant kursus, atliekant praktiką SEO paslaugas teikiančiose įmonėse ar skaitant knygas apie tai. Svarbiausia – noras, nes potencialo šita sritis turi tikrai į valias.