Dantų implantų privalumai

Dantų implantų privalumai

Praradus dantis yra du pasirinkimo keliai – susidėti dantų protezus arba rinktis implantus. Pastarieji vis dažniau yra pasirenkami kaip alternatyva dantų protezams. Nors dantų implantai ir yra gerokai brangesni, tačiau jų gerosios savybės tai pilnai pateisina. Klausite, kuo jie tokie ypatingi? Atsakymus pateikiame žemiau.

Susigrąžinsite šypseną

Vienas pagrindinių dantų implantų privalumų yra jų panašumas į natūralius dantis. Jie tvirti, skaidrūs ir sukuria tokį jausmą, lyg turėtum tikrus dantis. Pati implanto montavimo specifika – gręžiant sraigtelį į žandikaulį leidžia pakeisti net ir vieną dantį implantu – nereikia viso vainikėlio. Tai itin patogu, nes kartais pasitaiko atvejų, kai dantų implantai išgelbėja jaunuolius, pavyzdžiui praradus dantį sportinės traumos metu. Kadangi nereikia keisti visų dantų – išsaugomi sveiki dantys, o implantas lengvai savo išvaizda susitapatina su natūraliais dantimis.

Kokybe galėsite džiaugtis ypač ilgai

Kitas aspektas, kodėl dantų implantai yra laikomi inovatyviausiu dantų pakaitalu – ilgaamžiškumas. Tinkamai prižiūrint implantuotus dantis jais galima džiaugtis visą gyvenimą. Sakysite, tai normalu? Palyginimui pateikiame dantų protezų tarnavimo laiką, kuris tęsiasi apie 10 metų. Todėl implantai itin aktualūs tiems, kam dantų ar danties praradimas buvo opi problema jauname amžiuje.  Žinoma, dantų implantams yra atliekamos korekcijos ir kartas nuo karto yra rekomenduojama apsilankyti pas odontologą, kuris jus apžiūrėtų ir supažindintų su dabartine burnos ertmės situacija. Nepaisant to, dantų implantai nėra keičiami naujais, kaip nutinka sulūžus ar pasenus dantų protezams.

Vėl gyvensite patogiai

Galiausiai, implantologija tampa vis populiaresne, nes ja lengvai galima atstatyti žmogaus pasitikėjimą savimi. Greitai susigrąžinama estetinė šypsena dažnai paperka pacientus. Tačiau tai ne viskas. Išspręstos psichologinės problemos nėra vienintelės. Įmontavus implantą užpildoma tuščia vieta, todėl jos negraužia ėduonis, nėra dirginamos dantenos, yra išlaikoma žandikaulio forma ir funkcija – kramtyti.

Kaip galima matyti privalumai yra tikrai akivaizdūs. Didžiausia problema visgi būna implantų įsigijimas, ir nors vis daugiau vidutines pajamas gaunančių žmonių renkasi šį kokybišką variantą. Tačiau dantų implantų kaina vis dar yra dažnas stabdis daugeliui lietuvių.

Taip pat net ir turint pakankamai pinigų stabdžiu galite tapti jūs patys. Dantų implantai nors ir yra gana plačiai pritaikomi, vis dėl to odontologas juos priskiria tik gerai ištyręs jūsų burnos ertmę. Jei ji sveika ir atlikti tyrimai rodo, kad organizmas lengvai priims implanto svetimkūnį – tada procedūra yra taikoma, priešingu atveju – ne.

Svarstant ilgalaikėje perspektyvoje – implantai, kaip dantų pakaitalas yra išties atsiperkanti investicija, todėl jeigu siekiate kokybės ir patogumo – tai geras pasirinkimas.