Briliantai – ar tikrai žinome kas tai yra?

Briliantai – ar tikrai žinome kas tai yra?

Gamtoje natūraliai randama keliasdešimt įvairių rūšių brangakmenių. Visi jie skiriasi savo dydžiu, spalva, tvirtumu, kitomis fizinėmis savybėmis, tačiau kiekvienas iš jų yra itin vertinamas viso pasaulio juvelyrų ir prabangius juvelyrinius dirbinius mėgstančių asmenų. Tačiau dažnai brangakmenių sąvoka yra maišoma su briliantais. Tad, kas tai yra, kaip pasirenkami žiedai ar auskarai su briliantais ir kokiems asmenims, kokį briliantą vertėtų rinktis?

Kas yra briliantai?

Preciziškai apdirbti, turintys ne mažesnį nei 57 briaunų skaičių deimantai yra vadinami briliantais. Jų išpjovimo formų, atspalvių gali būti keletas, tačiau kiekvienas yra įdomus savaip. Trumpai apžvelkime kiekvieno brilianto tipo savybes:

Išpjovimo formos

Apdirbant deimantus jie būna specialiai išpjaustomi viena iš tradicinių jų formų. Priklausomai nuo juvelyrikos meistro, deimantas gali įgauti apvalią, ovalią, kriaušės formą, priminti kvadratą, širdelę ar net drugelį. Taip pat pasirinkimas gali būti iš stačiakampio, aštuonkampio ovalo, nusmailėjančiais kampais, – nesvarbu, kokia forma yra apdirbtas ir išpjautas deimantas, briliantas atrodo įspūdingai. Žiedai, pakabukai ar auskarai su briliantais yra įstabūs, atspindi eleganciją ir prabangą. Tokie papuošalai yra tinkami nešioti svarbių pobūvių, ypatingų švenčių metu, pavyzdžiui, per vestuves.

Deimantų skaidrumas

Stipriausiu natūraliai gamtoje randamu mineraliniu grynuoliu laikomas deimantas gali būti skirtingo skaidrumo. Turbūt nėra deimanto, kuris natūraliai neturėtų įskilimų, įvairių priemaišų, kurios būtent ir suteikia jam išskirtinį skaidrumą ir blizgumą. Paprastai yra vertinamas brilianto švarumas. Jo švarumui ir skaidrumui nustatyti Aukščiausioji briliantų taryba yra numačiusi specialų vertinimą. Pagal tam tikras savybes briliantai gali būti visiškai skaidrūs, su ypač mažais įskilimais, su defektais, matomais 10 kartų didinančia lupa ir visiškai aiškiai matomais defektais.

Spalva – labai svarbi

Auskarai su briliantais ar kiti papuošalai, puošti su apdirbtais deimantais, gali skirtis savo spalva. Pagal tai kokio atspalvio yra briliantai, jie skirstomi į tobulai baltus, labai baltus, baltus, baltus su silpnu atspalviu, gelsvo atspalvio deimantus.

Deimantai – visais laikais buvo mitais apipinti brangakmeniai. Ilgainiui juos tyrinėjant, ieškant, jų svarba ir populiarumas tik augo. Jie buvo prieinami tik turtingiesiems, o jų žavesiu grožėdavosi kiekvienas. Iki šiol jie tebevertinami ir parduodami kaip ypatingos prabangos ir elegancijos simbolis.