Atostogos ekspromtu: verta ar ne?

Atostogos ekspromtu: verta ar ne?

Daugelis iš mūsų diena iš dienos dirbdami darbą, turėdami šimtus įvairiausių rūpesčių ir reikalų trumpam sustoję į galvą įsileidžiame gundančią mintį: kaip puiku būtų dabar viską mesti ir trumpam kur nors pabėgti. Dar geriau, jeigu išvykos kryptis yra nuošali vieta ne Lietuvoje, o kur nors Azijos ar pietų Amerikos kraštuose, kur nors ir yra interneto ir telefono ryšys, svarbūs klausimai būna trumpam pamirštami ir blokuojami nuostabios tos šalies kultūros bei gamtos.

Vengti tokių minčių ir vyti jas šalin tikrai neverta, juolab, jei gyvenate tokiame tarsnyje, kai viskas ima erzinti, jaučiatės pavargęs ir nesvajojate apie nieką kitą tik ramybę ir buvimą su savimi, šeima ar artimiausiais draugais. Trumpa savaitgalio ar keleto dienų kelionė gali tapti tarsi tas gelbėjimosi ratas iš nesibaigiančios darbų ir rūpesčių lavinos. Be to, juk gyvename amžiuje, kai lėktuvais pradedama keliauti taip pat dažnai kaip ir automobiliais, tad susirasti pigūs skrydžiai į kitą šalį padeda bent trumpam pamiršti įtampą keliančius dalykus.

Greitas kelionės suplanavimas

Kalbant apie keliones ekspromtu, labai greitai išsiskiria du labai ryškūs žmonių tipai – jas mėgstantys ir norintys išbandyti asmenys bei tokie, kurie mano, kad greitai suplanuota išvyka gali tapti tikru fiasko. Teisti nereikėtų nei vienų nei kitų, tiesiog verta paminėti, kad dabar pirmųjų drąsių keliautojų gretos vis didėja. Tam įtakos turi net keletas faktorių:

Pigūs skrydžiai, kuriuos dabar vis dažniau siūlo avia kompanijos;
– Patogūs skrydžių maršrutai;
– Atsivėrusios galimybės keliauti savarankiškai;
– Daugybė vietų apsistoti nakvynei;
– Pasikeitęs visuomenės požiūris į keliautojus.

Padėties šeimininkais esate Jūs

Tai – tik dalis veiksnių, kurie tarsi padrąsina jaunus ir vidutinio amžiaus žmones leistis į keliones patiems ar kreiptis į profesionalius kelionių organizatorius. Bet kuriuo atveju, dėl atostogų poreikio ir kelionės į kitą šalį dabar nusprendžiama gana greitai, per daug neplanuojant. Kita vertus – įsigijus lėktuvo bilietą ruoštis per daug nereikia, svarbu žinoti, kur apsistoti, kiek ir kokios valiutos pinigų turėti su savimi, kokius dokumentus pasiimti ir pasidomėti internete, ką verta toje vietoje aplankyti. O rūbai, avalynė ir kiti daiktai, kuriuos svarbu turėti bagaže, neturėtų būti prioritetu. Tai į kelioninį krepšį galima susidėti ir per gerą valandą.

Taigi, verta ar neverta leistis į greitai suplanuotas keliones – jūsų sprendimas, tačiau daugelio taip bent kartą keliavusių asmenų patirtis teigia, kad visai nesvarbu kiek dienų ar savaičių ruošiamasi prieš didžiąją kelionę, įspūdžiai ir svetur patirti nuotykiai yra esmė. O kartą pabandžius, labai gali būti, kad keliauti taip norėsis dar ir dar kartą. Bet – ne bėda. Dažnai pasirodantys pigūs skrydžiai sudarys galimybę keliauti, ilsėtis ir plėsti savo akiratį.