Ar kontaktiniai lęšiai – praktiškas pasirinkimas?

Ar kontaktiniai lęšiai – praktiškas pasirinkimas?

Dažnai regėjimo sutrikimų turintys žmonės turi rinktis tarp akinių ir kontaktinių lęšių. Kainos gali svyruoti priklausomai nuo jūsų regėjimo – kalbant apie akinius, reikia rinktis ir rėmelius, ir mokėti už stiklus bei gaminimo darbus. Tuo tarpu lęšiai gaminami tiesiog pagal jums reikalingus parametrus, tačiau jie yra patogūs ne visiems, ypač jautrias akis turintiems žmonėms. Taigi, ar tai patogus ir praktiškas pasirinkimas?

 

Norėsite pamiršti akinius

 

Kontaktiniai lęšiai gali tapti tikru išsigelbėjimu vėlesniame amžiuje pradėjus prastėti regėjimui. Kartais būna itin sunku surasti tinkamą akinių modelį, o su kontaktiniais lęšiais nieks nė nepastebės, kad jūsų regėjimas nėra tobulas. Be to, jei norite, galite rinktis tokius lęšius, kurie paryškins jūsų akių spalvą ar suteiks jai kitokį, jūsų norimą atspalvį. Lęšių kainos skiriasi atsižvelgiant į įvairius parametrus, dažnai priklausomai nuo regėjimo sutrikimų pobūdžio ir rimtumo, tačiau, dažniausiai, yra prieinamos kiekvieno kišenei.

 

Pasirinkus lęšius – svarbi kokybiška jų priežiūra

 

Lęšiai – iš tiesų praktiškas pasirinkimas, tačiau jie reikalauja atidžios priežiūros. Turite rūpintis, kad jie neišsausėtų ir liktų švarūs. Be to, jų negalima nešioti pasibaigus nešiojimo laikotarpiui – tai priklauso nuo lęšių tipo. Jie būna vienadieniai, mėnesiniai ir panašiai. Prieš miegą taipogi reikėtų nepamiršti jų išsiimti – taip neišsausinsite akių. Lęšius nuo išsausėjimo apsaugos kontaktinių lęšių skystis.  Jei jaučiate, kad sausėja akys – pasirūpinkite kokybiškais akių lašais.

 

Galite rasti išeitį iš padėties

 

Nors dažnai kyla klausimas, ar praktiška nešioti lęšius, jei ašaroja ar sausėja akys – atsakymas tik vienas – tai priklauso nuo jūsų pačių. Lęšių kainos yra prieinamos, tad didesnį svarumą turi kiti aspektai, tokie, kaip jūsų asmeninis patogumas. Moterys dažnai jaudinasi, kad bus nepatogu, nes pasidažius ir vis ašarojant akims nubėgs makiažas ar sutriks lęšių nešiojimo kokybė, tačiau yra nemažai patarimų, kaip to išvengti.

 

Taigi, kontaktiniai lęšiai gali puikiai pakeisti jums pabodusius akinius ar tiesiog padėti išvengti galvos skausmo renkantis tinkamus ir patinkančius akinių rėmelius. Svarbu juos tinkamai prižiūrėti ir šiek tiek priprasti – liksite tikrai patenkinti.