Apie žūklę

Apie žūklę

Iš miestų atvykę turistai prie ežero ar upės, noriai bando savo jėgas su žvejyba. Tačiau dažniausiai praleidžiant laiką miestuose, ne visi turi reikiamas žinias apie įrangą, žuvų mėgstamus masalus. Ką apie žūklę turėtų žinoti visiškas pradedantysis?

Kokia Jūsų motyvacija?

Pirmiausia, nuspręskite, kodėl norite pradėti žvejoti: ar stengsitės pagauti žuvis, kurios bus trofėjinės, ar norite daugiau gaudyti žuvis, kurias galėsite išsivirti vakarienei? Nuo to skiriasi pasirenkama įranga, masalai bei žvejojimo vietos. Būtiniausias žvejybos daiktas – meškerė turi būti parinkta teisingai. Jeigu žvejojate pirmą kartą ir nesate tikras dėl specifinės meškerės rūšies, Jums tiks vidutinio dydžio (2-3 metrų ilgio), atvirą ritę turinti, susidedanti meškerė.

Meškerės skiriasi pagal turimas savybes. Jei rinksitės labai lanksčias meškeres, jos nebus tokios stiprios, todėl negalėsite ištraukti sunkesnių žuvų. Tačiau jų lankstumas leis pajusti net mažiausius valo timptelėjimus. Rinkitės trumpesnę meškerę, jei ruošiatės žvejoti vietovėje, kurioje daug medžių, nes kitaip bus sunku užmesti. Rinkitės ilgesnę ir storesnę meškerę, jei ruošiatės gaudyti sunkias ir stiprias žuvis.

Reikalingas inventorius

Kai kurie apie žūklę gali susidaryti netinkamą įspūdį, kad žvejams būtina turėti visą dėžutę skirtingų masalų. Taip tikrai nėra – viskas priklauso nuo Jūsų norimų pagauti žuvų. Nors dauguma žvejoti pradeda nuo ant kabliuko užkabinto slieko ar lervos, galite rinktis ir dirbtinius masalus. Juos rinkitės pagal norimos sugauti žuvies tipus. Pavyzdžiui ešeriams puikiai tiks guminukai, o lydekoms gali tikti vobleriai. Žvejojant su dirbtiniais masalais paprastai reikia daugiau patirties, todėl galite puikiai pradėti nuo gyvųjų.

Prieš išsiruošiant į žūklę, pasidomėkite Jūsų norimomis pagauti žuvimis. Tai gali geriau padėti išsirinkti ne tik žvejojimo vietą bei masalus, bet ir žvejojimo laiką, meškerės ilgį, reikiamas rites. Užkibus žuviai, svarbu truktelti meškerę prieš pradedant ją traukti. Tai įkabins kabliuką žuviai į žiotis ir ji nebegalės pabėgti. Prieš vykdami žvejoti, nusipirkite reples, kuriomis galėsite lengviau ištraukti kabliuką iš žuvies žiočių.

Svarbu prisiminti, kad jei nusprendėte žvejoti Lietuvoje, Jums reikia įsigyti žvejo bilietą. Jei norite žvejoti registruotuose telkiniuose, Jums reikės žvejybos licencijos. Neturint tokio leidimo, gali tekti mokėti kelis tūkstančius eurų siekiančią administracinę baudą.

Taigi viskas, ką Jums reikia žinoti apie žūklę priklauso nuo norimos pagauti žuvies. Pasirinkite pagal jas tinkamus masalus, svarelius, valą bei meškerę ir pirmyn. O visa kita ateis per praktiką.