7 naudingos baldų kompozicijos taisyklės

7 naudingos baldų kompozicijos taisyklės

Turbūt kiekvienas iš mūsų norime paversti savo namų aplinką kuo jaukesne, patogesne ir, be abejo, išskirtine. Žinoma, baldų salono katalogo puslapį paversti savo kambariu atrodo kaip ne itin sudėtinga užduotis, tačiau kartais planuojant interjero dizainą tenka susidurti su įvairiais iššūkiais. Todėl pamėginsime išskirti 7 baldų kompozicijos taisykles, padėsiančias namuose sukurti norimą stilių.

Pirmiausia – erdvė

Visuomet rekomenduojama pradėti nuo erdvės, kurią norima įrengti. Būtina atlikti tikslius kambario sienų ilgio, pločio ir aukščio matavimus. Šie duomenys bus pagrindinės gairės renkantis baldų dydį, jos leis išlaikyti proporciją tarp pastarųjų ir kambario. Turėkite sukūrę ir savo estetikos planą.

Nebijokite nestandartinių sprendimų

Išeitis norintiems turėti universalesnius ar labiau išskirtinius baldus – nestandartiniai baldai, kuriuos siūlo Smartbaldai.lt, pamažu tampa vis patrauklesniu pasirinkimu naujakuriams. Tai leidžia ne tik atlikti baldų rokiruotę skirtingose būsto erdvėse, bet ir plačiau pasinaudoti jų turimomis savybėmis.

Atsižvelkite į pusiausvyrą

Dar viena neatsiejama interjero dalis yra pusiausvyra. Baldų ir kitų daiktų tarpusavio suderinamumas yra labai svarbus veiksnys erdvės pojūčio kūrime. Tarkime, keli mūsų akims lengvesni baldai gali būti gretinami su sunkesniu ir atvirkščiai.

Kambario paskirtis

Taip pat derėtų nepamiršti, kam yra skirtas kambarys. Čia dera principas, jog tai, kas tinka vienam, nebūtinai tiks ir kitam. Tad nepaisant to, kaip šauniai tai skamba galvoje, baro tipo stalą verčiau palikti virtuvėje, o dvigulę lovą – miegamajame. Vėlgi, Smartbaldai.lt nestandartiniai baldai šiuo atveju gali tapti kūrybinga išeitimi.

Nepamirškite medžiagų

Skirkite dėmesį įvairioms detalėms ir medžiagoms, iš kurių pagaminti baldai. Nebijokite derinti kelių skirtingų spalvų ar raštų, tačiau nepersistenkite – tam, kad akys pernelyg neapraibtų, pakanka iki 5 skirtingų spalvų. Ryškesni baldai gali apčiuopiamai pagyvinti kambarį, tačiau tokiu atveju sienų dekoracijos ar užuolaidos turėtų būti mažiau atkreipiančios dėmesį.

Sprendimas visuomet Jūsų

Smartbaldai.lt gaminami nestandartiniai baldai yra skirti patenkinti net ir įmantriausius poreikius, todėl nepamirškite, kad esate padėties šeimininkas. Drąsiai eksperimentuokite tiek rinkdamiesi baldų dizainą, tiek medžiagas. Šie baldai atriša rankas derinant interjero estetiką savo funkcijų gausa bei išskirtine išvaizda. Jei sugebėsite kuo tiksliau perteikti savo idėjas bei norus, užduotį gerokai palengvinsite. Reikalui esant, žinoma, atsižvelkite ir į profesionalų patarimus.

Komfortas – būtinas

Paskutinis sąraše, tačiau ne pagal savo svarbą, yra patogumas. Pasirinkti baldai turi užtikrinti pakankamą judesių laisvę ir prieigą prie reikalingiausių objektų, neužtemdyti šviesos šaltinių, netrukdyti atverti ar užverti durų. Kartais mažiau yra geriau, todėl stenkitės neperkrauti kambario ir nesikrimskite, jei liks lopinėlis laisvos, nepanaudotos erdvės.