Į ką atsižvelgti renkantis vaikišką lovą?

Į ką atsižvelgti renkantis vaikišką lovą?

Atžalai jau ūgtelėjus, bene visi tėvai susiduria su identiška problema – kokią lovą reikės pastatyti vaiko kambaryje? Kokybiškas miegas yra svarbus bet kokio amžiaus žmogui, tačiau besivystančiam organizmui tai turi dar didesnę reikšmę, tad būtina rinktis atsakingai. Gerai parinkta lova gali išspręsti nemažai su vaikų miegu susijusių problemų. Žemiau – keli patarimai, kurie gali padėti apsispręsti ieškant vaikiškos lovos.

Kambario išmatavimai ir lovos vieta

Jeigu vaikas turės savo kambarį, pirmiausia reikėtų atlikti jo matavimus. Priklausomai nuo kambario dydžio ir aukščio, galėsite parinkti ir juos atitinkančią lovą. Pavyzdžiui, jeigu kambarys yra nedidelis, tačiau aukštomis lubomis, dviems atžaloms vietoje dvigulės vaikiškos lovos geriau rinkitės praktiškesnę dviaukštę. Tokiu būdu sutaupysite vietos, o vaikai galės miegoti vienoje vietoje.

Norint dar labiau išsaugoti erdvumą, galima rinktis lovas, turinčias daug įvairių stalčių ar talpų daiktams sudėti. Ne ką mažiau svarbu tinkamai parinkti ir lovos vietą kambaryje: ji negali būti šalia langų ir šildymo prietaisų ar siekti sienose bei lubose įrengtų lempų.

Lovos patogumas ir saugumas

Taip, dviaukštės ar dvigulės lovos gali būti puikiu sprendimu tėvams, tačiau nereiškia, kad šios lovos patiks ir vaikams. Jos turi būti pakankamai erdvios, pritaikytos pagal vaiko ūgį. Atkreipkite dėmesį ir į čiužinio savybes: jis negali būti per kietas ar per minkštas, o sudėtyje turėti daugiau sintetinių medžiagų.

Be to, visada reikia pasirūpinti vaikiškos lovos saugumu, todėl ji privalo turėti papildomas apsaugines groteles. Taip pat, esant galimybei, dviaukštės viršutiniame aukšte turėtų miegoti vyresnioji atžala, kadangi jo motorika yra geriau išsivysčiusi ir nukritimo tikimybė sumažėja. Siekiant išvengti sužalojimų, vertėtų rinktis lovą, turinčią kuo daugiau užapvalintų kampų ir mažiau išsikišusių dalių.

Ilgalaikė perspektyva

Vaikai auga labai greitai, todėl lovas gali tekti keisti dažnai. Kad to išvengtumėte, stenkitės parinkti lovą, kurios vaikas negalėtų labai greitai išaugti. Žinoma, reikia atsižvelgti ir į vaiko nuomonę, nes per didelėje lovoje jis gali jaustis nepatogiai ar neužmigti. Tvirtai nuspręskite, kokia viengulė ar dvigulė lova bus ilgaamžiškiausia ir padės sutaupyti.

Vaikiškos lovos paieškos gali būti nelengvos, tačiau pasvėrus svarbiausius aspektus ir atsižvelgus į vaiko poreikius, rasite jam tinkančią lovą, kuri užtikrins saldų ir ramų miegą.