5 patarimai lauko terasų savininkams

5 patarimai lauko terasų savininkams

Vasaros alsavimą galima pajusti vis stipriau – iki jos pradžios liko tik mažiau nei pora savaičių. Ir nors kavinių savininkai jau kiek anksčiau pasirūpino savo lauko terasų įrengimu, tai padaryti dar tikrai nevėlu – tereikės kiek pasiraitoti rankoves ir paplušėti. Kad tai padaryti būtų lengviau, pateikiame 5 naudingus patarimus, kurie padės paruošti lauko terasą, paversti šią erdvę stilinga ir funkcionalia.

 

1. Parinkite tinkamus baldus arba pasirūpinkite turimais

 

Jei terasoje ketinate ne tik poilsiauti, bet ir leisti laisvalaikį aktyviau, pasirūpinkite, kad jos aplinka būtų tam tinkama. Markizės padės apsaugoti terasą nuo tiesioginių saulės spindulių, tačiau visapusiškam komfortui užtikrinti reikės ergonomiškai išdėstytų ir gerai parinktų baldų. Jeigu primiršote turimus ir nespėjote jų atnaujinti, būtinai tai padarykite – tokiu būdu terasa atrodys patraukliau.

 

2. Apgalvokite estetiką

 

Norėtumėte, kad terasa glaudžiai sietųsi su namų interjeru, galite ją įrenginėti atsižvelgdami į šį aspektą. Visgi nebūtina rinktis tokio sprendimo: jei visuomet norėjote terasoje įrengti nedidelį sodelį, taip ir padarykite. Kaip ir interjero dekorui, čia galioja panašios taisyklės: nenaudokite daugiau nei 3 spalvų, išnaudokite daiktų vertikalumą ir panašiai.

 

3. Pasirūpinkite apsauga nuo saulės

 

Nors nemažai laiko laukiame, kuomet pasirodys saulė ir galėsime ja pasilepinti, kartais jos gali būti kiek per daug. Markizės – puiki priemonė apsaugoti šią erdvę nuo nepageidaujamos šviesos ir karščio. Ši uždanga atrodo ypač stilingai, yra patvari, ilgaamžiška ir efektyvi. Be to, galite rinktis ir vertikalias markizes, kuriomis užtikrinsite privatumą ir apsisaugosite nuo saulės.

 

4. Nepamirškite įrengti apšvietimo

 

Vėlyvais vasaros vakarais sumaniai įrengtas apšvietimas išties prisidės prie jaukios atmosferos kūrimo. Ypač svarbu, kad būtų pakankamai apšviestos durys ar laiptai, o likusius šviesos šaltinius išdėstykite taip, kad jie papildytų terasos estetiką. Tiek pastatomi ar pakabinami šviestuvai, tiek žvakės užtikrins, kad šviesos būtų tiek, kiek reikia.

 

5. Pasodinkite augalų

 

Be augalų įvairovės turbūt neįsivaizduojama nė viena terasa. Augalai suteikia erdvei natūralumo, gaivumo ir ramybės. Markizės ir įvairūs augalai suteiks galimybę poilsiauti gaiviai ir patogiai bei pridės žavesio estetikai. Žaluma sukuria savotišką atsiskyrimo nuo miesto sienų pojūtį, kuris kartais gali būti labai naudingas.

Terasa – ideali namų erdvė vėlyvam pavasariui ir vasarai. Joje galima pusryčiauti, pietauti ar tiesiog prisėsti su mėgstama knyga rankoje, todėl pradėkite jos įrengimą jau dabar.