Painūs prezervatyvų dydžiai ir tipai: kaip ir kokius rinktis?

Painūs prezervatyvų dydžiai ir tipai: kaip ir kokius rinktis?

Kai pirmą kartą tenka ateiti į parduotuvę ir įsigyti prezervatyvų pakuotę, atrodo, na ir kas čia tokio? Pasiimi gražiausiai atrodančią pakuotę ir eini prie kasos. Ir tik grįžus namo ir ją išpakavus imama suprasti, kad gal reikėjo pasižiūrėti, ar yra koks nors dydis, o gal vieni iš jų yra patvaresni nei kiti? Prezervatyvų dydžiai galiausiai tampa painiu ir alinančiu galvos skausmu, kol atrandami tinkamiausi. Visgi, tam, kad nereikėtų kaskart pirkti skirtingų ir bandyti, pateikiame šiek naudingos informacijos – nuo to, kokie būna prezervatyvai iki to pagal ką juos rinktis.

Viena plačiausių prekybos rinkų

Prezervatyvų rinka yra viena didžiausių visame pasaulyje. Net Lietuvoje galima rasti pačių įvairiausių prekės ženklų, formų, paviršių. Durex, skyn, pasante. Visi prekybos ženklai girdėti, tačiau kartu jie visi atrodo vienodi, jei nei vieno nesate bandę.

Prezervatyvų rinka nuolat plečiasi. Šiandien jų galima rasti su skoniais, praturtintų kvapais, gofruotų, išteptų skirtingais lubrikantais, „super“ saugių ir „extra“ plonų. Kai asortimentas toks platus, pasirinkimą lemia ne tik prezervatyvų dydžiai.

Kaip pasirinkti tinkamiausią?

Pirmiausia vertėtų pagalvoti apie tai, ko Jums reikia iš prezervatyvų. Jei svarbiausia, kad šie tiesiog apsaugotų nuo nepageidaujamo nėštumo ir lytiniu keliu plintančių ligų, rinktis vertėtų saugumu išsiskiriančius prezervatyvus. Šie dažnai bus pagaminti iš storesnio latekso. Tačiau taip pat aktualu ir tinkamai pasirinkti dydį. Paprastas pavyzdys, kai pasirenkamas storesnio latekso prezervatyvas, o dydis per mažas, plyšimas yra beveik garantuotas. Tokiu atveju apsaugos priemonė bus visiškai neveiksminga.

Kalbant apie dydžius, Lietuvoje dažnai šie yra tiesiog standartiniai, tačiau taip pat galima rasti ir specialiai pažymėtų S, M ir L raidėmis. Tad tiks turintiems ir mažesnius, ir didesnius. Visgi, ir per didelis prezervatyvas gali tapti nemaža problema – nusmukęs liks viduje, o apsaugos nuo nėštumo tokiu atveju – kaip nebūta.

Jei prezervatyvų dydžiai nekelia galvos skausmo, rinktis siūloma tiesiog pagal poreikius, pomėgius ir norus. Tiems, kurie nemėgsta šių apsaugos priemonių, siūloma ieškoti plonesnių, geriau priglundančių, galų gale beveik nejuntamų, tačiau veiksmingų. Tiems, kurie mano, kad nuo prezervatyvų gali priklausyti ir sekso malonumas, siūloma bandyti kvapiuosius, praturtintus skoniais ar šiek tiek atnaujintus su nelygiu ir didesnį malonumą skatinančiu paviršiumi.

Kai rinka tokia plati, geriausia įsigyti rinkinį – skirtingų prekės ženklų, kvapų, skonių, paviršių, dydžių. Visgi, ši galimybė suteikiama tik perkant internetu. Suvokus šią tiesą, apsipirkinėti tampa lengviau. Net ir perkant tokias prekes kaip prezervatyvai.